Leļļu teātrim svarīgi iegūt pieaugušo skatītāju, jo ar lellēm var daudz ko pateikt – tā Mareks Vaškelis, teātra kritiķis un leļļu teātra mākslas vēstures profesors no Polijas, kurš šonedēļ viesojās Rīgā un pēc Leļļu teātra aicinājuma sniedza lekciju „Lelles 21.gadsimtā. Leļļu teātris pieaugušajiem – laikmeta tendences un nozīme”. Pateicoties plašajām zināšanām leļļu teātra jomā, Vaškelis ir viens no vadošajiem ekspertiem un kā konsultants sadarbojas ar daudziem teātriem, leļļu mākslas skolām un festivāliem dažādās valstīs.

Leļļu teātra mākslas vēstures profesora Mareka Vaškeļa lekcija notiek Latvijas Leļļu teātra mazajā zālē. Nelielā telpa ir klausītāju pilna, jo šī ir lieliska iespēja koncentrētā veidā uzzināt pēdējo divdesmit gadu tendences pieaugušajiem domātās leļļu izrādēs.

Kā uzsvēra Mareks Vaškelis, šīs lekcijas mērķis - paskatīties nedaudz dziļāk pieaugušo leļļu teātrī, koncentrējoties uz 21.gadsimtu. 

Savu stāstījumu viņš ilustrē ar fragmentiem no izrādēm visā pasaulē, starp viņa piemēriem arī mūsu leļļu teātra izrāde „Zelta zirgs”. Taču sāk viņš ar māksliniekiem, kuri mēģina uzbūvēt savu teātra pasauli, radīt savu leļļu teātra valodu.