Rīgas cirks kā reģionālais cirka mākslas centrs, Rīgas cirks - atjaunotajā vēsturiskajā ēkā ar savu vīziju un mērķiem par cirka mākslu Latvijā. Kultūras rondo saruna ar jauno Rīgas cirka direktori Māru Pāvulu.

Kultūras ministrija (KM) atklātā konkursā uz valsts SIA “Rīgas cirks” valdes locekļa amatu trīs pretendentu konkurencē par atbilstošāko izraudzījusi līdzšinējo Rīgas cirka stratēģiskās attīstības vadītāju Māru Pāvulu.

Māra Pāvula vairākus gadus strādājusi arī kā Rīgas cirka skolas vadītāja, bijusi biedrības “Sansusī” valdes locekle un producente – mākslas rezidenču programmas vadītāja, kā arī projektu vadītāja un producente vairākās citās nevalstiskajās organizācijās, tostarp Beļģijā un Francijā.

Konkursa komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone: „Rīgas cirks ir pārmaiņu ceļā. Intensīvi norit vēsturiskās ēkas restaurācijas darbi, tiek veidots jauns – laikmetīgs – cirka repertuārs, savas iemaņas attīsta cirka skolas dalībnieki. Kultūras ministrija ir gandarīta par to, ka jaunā Rīgas cirka vadītāja turpinās iesākto pārmaiņu ceļu, stiprinot cirka mākslas lomu Latvijas un Baltijas reģiona kultūrtelpā. ”

M.Pāvula Parīzes VIII Universitātē ieguvusi profesionālo maģistra grādu skatuves mākslā starptautiskās mākslinieciskās sadarbības jomā un bakalaura grādu mākslā, Latvijas – Francijas starptautisko sakaru programmā Latvijas Kultūras akadēmijā.