“Neatkarības deklarācija” - par Danielas Vētras multimediju izstādi Rīgas mākslas telpā un gaidāmo imersīvo izrādi pēc britu dramaturga Adama Donena lugas motīviem Kultūras rondo saruna ar radošo grupu – Danielu Vētru, Artūru Virtmani un Igoru Gubenko.
No 1. aprīļa līdz 21. maijam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma mākslinieces Danielas Vētras izstāde “Declaration of Independence” (“Neatkarības deklarācija”), kuras ietvaros 17. un 19. aprīlī notiks mākslinieces režisēta imersīva izrāde pēc britu dramaturga Adama Donena lugas motīviem.
“Declaration of Independence” ir mākslinieciskās un reproduktīvās brīvības manifests, kas instalācijas, drāmas, performatīvās darbības, video, vokāla un skaņu mākslas sinerģijā nesaudzīgi pēta dzemdību un varmācības saikni brīdī, kad konservatīvais populisms rada globālus draudus sieviešu ķermeniskajai autonomijai un reproduktīvajām tiesībām. Daniela Vētra ar taisnīgām dusmām vēršas pret sabiedrības dubultmorāli, cenzūru un kaunināšanas praksēm, kurām anonīmais soctīklu pūlis pakļauj indivīdus, kas uzdrošinās publiski iestāties pret diskriminējošām normām.
Izstāde ir eksperimentāls feminisma mākslas darbs, ko radījusi vienas sievietes gribai pakļauta vīriešu komanda: mākslinieks Artūrs Virtmanis, kurators Igors Gubenko, komponists Toms Auniņš u.c. Skatītāju uzmanībai tiks piedāvāta multimediju instalācija, kuras telpu marķē distopiski posthumānā estētikā veidoti objekti – futūristisks medicīnas kabinets ar dzemdību krēslu, LED ekrānu ieskauts kauna podests, strūklaka ar grūtnieces-kiborga skulptūru, Daisecu Teitaro Sudzuki akmens, kā arī četras videoinstalācijas un komponista Toma Auniņa īpaši veidotais skaņu mākslas darbs.
Izstādes ietvaros 17. un 19. aprīlī plkst. 19.00 notiks Danielas Vētras režisēta imersīva izrāde pēc britu dramaturga Adama Donena lugas motīviem. Galvenās lomas izrādē atveidos pati māksliniece, Artūrs Virtmanis un Kašers, tajā kā solisti piedalīsies Viktorija Pakalniece un Mārtiņš Zvīgulis. Izrāde, par kuras skatuvi un skatītāju zāli kļūs izstādes telpa, transgresīvi ataino dzīvības turpināšanu kā seriālu, rūpnieciskai ražošanai līdzīgu procesu. Nenogurdināmi dzemdējot vienu bērnu pēc otra, galvenā varone izdveš dramatisku monologu, kurā koncentrētas neskaitāmu sieviešu sāpes, dusmas un tieksme pēc autonomijas kā beznosacījuma vērtības. Izrāde ietver kailuma un vardarbības ainas, tā nav piemērota bērniem, jauniešiem līdz 16 gadu vecumam un cilvēkiem, kuru jūtas spēj aizvainot transgresīva māksla.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X