Rīgas dome atbalstījusi kādreizējā Latvijas Okupācijas muzeja direktora Gunāra Nāgela iecelšanu Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas pieminekļu aģentūra" direktora amatā. Kā jaunais Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels plānojis uzturēt un saglabāt kultūrvēsturiski nozīmīgus pieminekļus āra vidē Rīgā? Kādi būs galvenie viņa darbības virzieni?

G. Nāgelam ir doktora zinātniskais grāds matemātikā un maģistra grāds lietišķajā valodniecībā. No 2014.gada līdz 2019.gadam viņš bijis Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatā. Agrākā pieredze saistīta gan ar darbības, gan finanšu plānošanu. G. Nāgels strādājis gan kā docents Melburnas Universitātes Matemātikas departamentā Austrālijā, gan darbojies informātikas jomā Vācijā, kā arī bijis palīgviceprezidents Rijādas bankā Saūda Arābijā.

Rīgas pieminekļu aģentūras galvenais uzdevums ir koordinēt, plānot, vadīt un īstenot darbus, kas saistīti ar pieminekļu uzskaiti, uzturēšanu un atjaunošanu. Īpaši kā valstiski un kultūrvēsturiski nozīmīgi pieminekļi aģentūras darbībā ir noteikti Brīvības piemineklis un Rīgas Brāļu kapi.