Jaunā mājvietā – jauni projekti. Par sezonas plāniem un jauno koncertprogrammu „Anglijas garīgums” Kultūras Rondo stāsta Rīgas projektu kora diriģents Kristofers Volšs-Sinka.

Rīgas projektu koris 10. oktobrī tiešsaistē aicina skatīties savu jauno koncertprogrammu “Anglijas garīgums”, kas tiks filmēta Rīgā, koncertvietā “Tu jau zini Kur” Tallinas ielas kvartālā.

“Anglijas garīgums” ir pirmā no trim šajā sezonā plānotajām programmām, kuras centrā būs a cappella mesa, kora mūzikas stūrakmens. Rīgas projektu kora “Anglijas garīguma” programmā iekļauta Herberta Hovelsa “Mesa doriskajā skaņkārtā” - meistarīgs polifonijas skaņdarbs, kuru komponists radīja studiju laikā. Pirmais skaņdarbs programmā būs Bendžamina Britena cikls “A.M.D.G.” ar inovatīvā angļu dzejnieka Džerarda Manlija Hopkinsa vārdiem, kuru Britens komponēja Otrā pasaules kara laikā, dzīvojot trimdā Ņujorkā. Koncertā izskanēs arī Džeralda Finzi un Hovarda Skemptona dziesmas.

Rīgas projektu kora programma “Anglijas garīgums” būs pieejama 10. oktobrī bez maksas kora "YouTube" kanālā.

Savukārt kora jaunā mājvieta šajā sezonā būs Latvijas Nacionālā bibliotēka. Bibliotēka ir aicinājusi Rīgas projektu kori būt rezidējošiem māksliniekiem savās telpās.

"Tas mums ir ārkārtīgi liels gods un atbildība, atzīst Kristofers Volšs-Sinka. “Varu teikt, ka visa bibliotēka ir mūsu mājas. Protams, mums ir plānoti koncerti Ziedoņa zālē, mēģinājumi notiek Konferenču centra telpās. Mums ir plāni integrēties bibliotēkas dzīvē. Ir domas par lekcijām, meistarklasēm, lai dalītos ar savām zināšanām."