Johana Sebastiāna Baha mūzikas albums. 18.gadsimta Latvijas teritorijas mūzikas pirmatskaņojumi. Un piecu Eiropas mūzikas augstskolu koncerts ar Hendeļa mūziku. Par Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu un tā atklājumiem Kultūras rondo pārrunājam ar diriģentu un senās mūzikas pētnieku Māri Kupču un vijolnieci un projektu vadītāju Lauru Šarovu.

No 25. novembra līdz 14. decembrim Mazajā ģildē norisināsies Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls, piedāvājot 18.gadsimta Latvijas teritorijas mūzikas pirmatskaņojumus, piecu Eiropas mūzikas augstskolu koncertu ar operkomponista Hendeļa mūziku, kā arī ilgi gaidītos Johana Sebastiāna Baha mūzikas albuma atvēršanas svētkus.

25. novembrī plkst.18.00 Mazajā ģildē sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju notiks koncerts "Hendelis. Pasticcio". Intensīvas mēģinājumu un meistarklašu nedēļas rezultātā koncertā skanēs vairāku Georga Frīdriha Hendeļa operu ārijas un ansambļi. Uzvedumu iestudē JVLMA baroka orķestris diriģenta Māra Kupča vadībā un studenti no piecām Eiropas mūzikas akadēmijām – Lodzas, Oslo, Rīgas, Tallinas un Viļņas.

30. novembrī plkst.19.00 Mazajā ģildēnotiks koncerts "Jaunatklātie Kurzemes dārgumi". Hercoga Pētera galma kapelas koncertmeistars, komponists un vijoļvirtuozs Francis Ādams Feihtners ir 18.gadsimta Latvijas teritorijas vēsturē būtiska personība. Diriģents un senās mūzikas pētnieks Māris Kupčs no putekļiem ir izcēlis Feihtnera 1770.gadā Mītavā jeb mūsdienu Jelgavā izdotos četru simfoniju partiju komplektus, un kopā ar baroka orķestri "Collegium Musicum Riga" piedāvās klausītājiem izbaudīt jaunatklātos Kurzemes dārgumus.

14. decembrī plkst.19.00 Mazajā ģildē norisināsies Johana Sebastiāna Baha CD prezentācijas koncerts.