Turpinām ciklu par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pieciem gadiem atjaunotajā namā. Cikla “Rītdienas mantojums. Pieci gadi atjaunotajā muzejā” otrajā epizodē stāsts par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja starptautiskajiem projektiem un pētniecības darbu.

Tāds liels projekts kā „Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs”, kas tika izrādīts Parīzē, Orsē muzejā un pēc tam pārējās Baltijas valstīs; Gustava Kluča darbu izstāde Igaunijas mākslas muzejā KUMU Tallinā; Latvijas laikmetīgās mākslas izstāde Akureirē, Islandē un vēl citi projekti – liecina par mūsu muzeja spilgtu sniegumu ārpus Latvijas.

Un viens no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja uzdevumiem ir Latvijas valsts reprezentācija ārzemēs – kolekciju izstādes popularizē Latvijas mākslu, nodrošina starpvalstu kultūras apmaiņu. Regulāri notiek sadarbība ar pētniekiem ārzemēs, tas savukārt rosina profesionālas diskusijas, kā arī paplašina akadēmisko pētījumu un izstāžu tēmu loku. Šodien esam izvēlējušies pietuvināt uzmanību trim ārzemju projektiem.