Šo stundu veltām jubilejai, ko līdz ar Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu svin Latvijas Nacionālais mākslas muzejs - muzeja galvenās ēkas atvēršanas piecu gadu jubileju pēc rekonstrukcijas.

2016. gada 4. maijā ilgi gaidītais brīdis bija klāt un svinīgā pasākumā tika vērtas atjaunotā muzeja durvis. Arī Kultūras rondo bija klāt svinīgajā brīdī. Lai arī šķiet, ka tas noticis pavisam nesen, pārskatot muzeja notikumu sarakstu pēdējo piecu gadu laikā, var teikt, ka tād darba intensitāte un vērtība sabiedrībā noteikti ir sasniegusi un, iespējams, arī pārsniegusi cerēto un gaidīto. Dodamies uz muzeju, lai atcerētos un vērtētu notikušo, kā arī sapņotu par nākotni.

Ne jau visiem muzeja direktoriem izdodas nodarboties ar muzeja atjaunošanu, Māra Lāce Latvijas Nacionālā muzeja galvenās ēkas rekonstrukciju uztvēra kā izaicinājumu. Kā pandēmija izgaismojusi kultūras telpu un kāda bijusi piecu gadu pieredze muzejā, kā muzejs mainās un iekļaujas nākotnes ainā – pārrunājam ar Māru Lāci, tiekoties Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Ielūkojamies arī notikumos pirms pieciem gadiem - atmiņās no atklāšanas brīža.