Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā aizvadītas nedēļas nogalē durvis vēra jaunā izstāžu sezona. Pavasara izstāžu ciklu Rotko centrs aizsāk ar Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā mākslinieka Žaka Šapiro darbu izlasi un vēl pieciem mākslas projektiem. Izstāžu pamatā ir cilvēka, cilvēciskumu tēma, kas caurvij visus pavasara izstāžu projektus. Jaunā pavasara sezona aizsāk arī Rotko mākslas centra 10 gadu jubilejas programmu, ko simboliski ieskicē Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstāde ar nosaukumu “Trāpīts desmitniekā”.

Rotko centra izstāžu zāles sezonas atklāšanas dienā cilvēku čalu pilnas, tajās valda pavasarīga noskaņa un tā ir cerību pilna, ar pavisam tuvu gaidāmu svētku papildinājumu, stāsta Rotko centra  vadītājs Māris Čačka.

“Šī sezona ir īpaši cerīga, jo tā aizsāk Rotko centra 10 gadu jubilejas programmu,” bilst Māris Čačka. “Ir liels gandarījums, ka  arī šodien ir ļoti plaši apmeklēts šis atklāšanas pasākumus, kas liecina par milzīgu priekš reģiona interesei uz šiem kultūras  procesiem, ko Rotko centrs veido. Gandarījums, ka veidojot šo izstāti kopumā, paņēmām cilvēka tēmu, cilvēciskuma tēmu, kas caurvij visus projektus. Šī sezona ir tā, kur var ieraudzīt šos vaibstus, kurus mākslinieki ir tvēruši dažādās kultūrvietās, tostarp arī Daugavpilī dažādos simpozijos.”

Visi šie darbi caur dažādajām, atšķirīgajām kompozīcijām, dažādo pieredzi un domām ir sastapušies jaunajā pavasara izstāžu sezonā Rotko centrā, kurā galveno vijoli spēlē mākslinieks Žaks Šapiro.

Gleznotājs Žaks Šapiro, īstajā vārdā Jakovs Šapiro, piedzima Krievijas impērijas Vitebskas guberņas Dinaburgā. 1925. gadā pārcēlās uz Franciju un pievienojās Parīzes mākslinieku kolonijai “La Ruche” (“Spiets”), kur 20. gadsimta 20.–30. gados dzīvoja un strādāja tādi nākamie mākslas ģēniji kā Modiljāni, Pikaso, Šagāls un Ležē. Visi kopā viņi veidoja tā saucamo Parīzes skolu, bet Šapiro izdevās radīt pašam savu neatkārtojamu mākslas pasauli ar neparastām formām un spilgtām krāsām, kas joprojām raisa mākslas pazinēju, kolekcionāru un galeriju interesi.

Jau aprīlī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ar koncertiem, performancēm un jaunu Marka Rotko oriģinālu ekspozīciju svinēs savu desmito jubileju. Bet Pavasara izstāžu sezona apmeklētajiem būs pieejama līdz šī gada 21. maijam.