Daugavpils Marka Rotko muzejā atklāj ziemas sezonas izstādes ar desmit autoru darbiem. Vērienīgākais jaunums ir apjomīgā grupas izstāde “Kosmiki Dynami: Māksla kā vispārējs impulss”. Tas ir  sadarbības projekts starp Rotko muzeju un "Pashmin" mākslas konsorciju.

Otrs Ziemas izstāžu sezonas jaunums ir Baltkrievijā dzimušās mākslinieces Hannas Mjadzvedzevas skulpturāli meditatīvo objektu kopa personālizstādē “Ainavas”.

Jaunās Ziemas sezonas izstāžu atklāšana Rotko muzejam Daugavpilī kā jaunai struktūrvienībai, ir pirmais izaicinājums. Iepriekšējos 10 gadus šādi notikumi bija iestādē ar nosaukumu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Jaunais muzeja statuss ar šo sezonu sākas ar vērienu un jau uz pamatīgās tradīciju iestrāžu  bāzes, saka muzeja direktors Māris Čačka.

"Pashmin" mākslas konsorciju, ar kuru sadarbojas Rotko muzejs, pārstāv Nura Nuri (Nour Nouri), tā viņam nav pirmā sadarbība ar Rotko muzeju. Šajā reizē  uz Daugavpils Rotko muzeju Pashmin mākslas konsorcijs atvedis deviņus dažādu mākslinieku darbus, un šī izvēle Nura Nuri, kā izstādes kuratoram, nav bijusi nejauša.

Līdz ar "Pashmin" mākslas konsorcijas apjomīgo izstādi, otrs Ziemas izstāžu sezonas jaunums Rotko muzejā šodien ir Baltkrievijā dzimušās un šobrīd emigrācijā esošās mākslinieces Hannas Mjadzvedzevas skulpturāli meditatīvo objektu kopa personālizstādē “Ainavas”. Izstādes kurators ir Aivars Baranovskis.