Kas notiek, kad Saule un Mēness savas meitiņas atrašanā aicina palīgā cilvēku? Pēc latviešu tautas folkloras motīviem veidotās animācijas filmas "Saule brauca debesīs “ pirmizrāde jau 15. novembrī, bet Kultūras Rondo studijā tiekamies ar filmas režisori Rozi Stiebru un producentu Robertu Vinovski. Ierakstā uzklausām filmas mākslinieci Ilzi Vītoliņa.

Rozes Stiebras jaunākā filma “Saule brauca debesīs” ir vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. Filmu varēs skatīties Latvijas kinoteātros no 16. novembra.

"Negribu, ka saka, ka filma vienkārši ir par gaismu un tumsu, tas ir štamps izveidojies. Es iebilstu. Nav plakātiskā nozīmē par gaismu un tumsu. Protams, mūsos pastāv gaisma un tumsa, pastāv zināšanas un neziņa, pastāv sliktās rakstura īpašības. Lai to apvienotu, saku, ka filma par dzīvi, lai neprimitivizētu par viņu runājot," norāda Roze Stiebra. "Filma ir gan vienkārša, gan arī tik sarežģīta, lai būtu interesanta. Esmu centusies ielikt visādus slāņus."

Piedzīvojumu filma lieliem un maziem tapusi pēc folkloras motīviem. Kad ķekatu jampadracī tiek nozagta Saules meitiņa, vecāki sauc palīgā cilvēkus, lai bērniņu atgūtu – seko briesmu un piedzīvojumu pilns ceļojums. Palīgiem dotas tikai trīs dienas: ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku.

“Mums gāja viegli sadarbības nozīmē, bet izveidot pilnmetrāžas animācijas filmu pēc definīcijas nav viegli. Tas ir vairāk nekā trīs gadu darbs diendienā,” atklāj Roberts Vinovskis.