Kornēla Mundruco un Monikas Pormales kopdarbs – muzikāls iestudējums „Evolūcija/ Evolution”, kura pirmizrāde notika 5.septembrī  Rūras triennālē Bohumā. To varēs dzirdēt arī 7., 8., 12., 13. un 14. septembrī.

"Iespaids ir liels un arī attaisno Rūras triennāles divus galvenos akcentus, kas ir starpžanru festivālam svarīgs, un arī tas, ka notikumi risinās industriālā vidē. Arhitektūru un tās celtnes te ir arī ļoti nozīmīgas un dod papildus iespaidu," atklāj žurnāliste Laima Slava, kas iestudējuma pirmizrādi vēroja klātienē.

Iestudējumā pamatā ir Ģerģa Ligeti Rekviēms. Projektā piedalās  dziedātāji, Kornēla Mundruco teātra Proton aktieri, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un Bohumas simfoniskais orķestris diriģenta Stīvena Slouna vadībā. Izrādes cēlieni risināsies trijos laika posmos – pagātnē, tagadnē un nākotnē – un trijās formās.

"Kopumā darbs atstāj tādu dompilnu sajūtu, un nav tā, ka gribas uzreiz lekt kājās un aplaudēt un priecāties. Kaut kā šī holokausta tēma, vēstures atkārtošanās un mūsdienu cilvēka sajūtas Eiropā, domāju ir tā, kas joprojām ir svarīga un par to runā visdažādākajos mākslas veidos. Režisors ir teicis, ka mēs dzīvojam ar atkārtošanās sajūtu, ar vēstures atkārtošanos un viņa jautājums ir, ko mēs no tā mācāmies," stāsta Laima Slava.

Kornēla Mundruco un Monijas Pormales sadarbība turpināsies arī nākamgad – 2020. gada 30. martā Ženēvas Lielajā teātrī notiks mūsdienu vācu komponista Kristiāna Josta operas „Ceļojums uz cerību” pasaules pirmizrāde, kas top kopražojumā ar Karlsrūes operteātri.