Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Vides Deja” jau desmito gadu pēc kārtas pulcē māksliniekus un dejas interesentus, saskatot vidē dejas partneri un dabisko scenogrāfiju. Šogad festivāla moto: ”Nākotnei un ekoloģijai” un tas no 3.augusta norisinās Līgatnē.

Par festivāla norisēm stāsta tā idejas autore un mākslinieciskā vadītāja Lilija Lipora un filozofe Elīna Apsīte.

Lilija Lipora atklāj, ka šobrīd, festivāla pirmajā dienā, mākslinieki ir izvēlējušies vietas, lielākoties tas ir ārtelpās, kur iestudēs savus darbus. Viņa arī atzīst, ka šajā situācijā, kāda ir pasaulē, ir liels izaicinājums uzaicināt māksliniekus no ārvalstīm un sarīkot starptautisku festivālu.Mākslinieki laicīgi ierodas Latvijā, nepieciešamības gadījumā veic arī Covid testus, lai varētu piedalīties festivālā.

Tā kā festivāls lielākoties notiek ārtelpās, tā rīkotāji lēma, ka festivāls šogad notiks. Plašāku informāciju par festivālu var meklēt internetā.

Elīna Apsīte iepazīstina ar iestudējumu "Brīvības bioloģija. Zuša stāsts", kas jau tapis agrāk, neatkarīgi no festivāla. Iestudējuma doma bija runāt ar laikmetīgās dejas elemnetu palīdzību, ar audiovizuālās mākslas klātbūtni runāt runāt par dabu un dabisko mūsos, cik ļoti esam saistīti. Caur zivs stāstu, caur zuša stāstu, par kuru runā ar Pasaules dabas fonds, grib runāt par cilvēku atbildību dabas priekšā.