Šī ir nacionālā kino festivāla "Lielais Kristaps" norises nedēļa. Kultūras Rondo aicina uz latviešu filmu pirmizrādēm.

No 7. līdz 12.novembrim kinoteātrī “Splendid Palace” tiks demonstrētas ne tikai visas nominētās filmas, bet arī svinētas jaunu filmu pirmizrādes un rīkots mūža ieguldījuma balvas laureāta Vara Braslas goda seanss.

„Jau vairākus gadus „Lielais Kristaps” iet divos virzienos – viens ir filmas, kas ir nominētas balvām, bet ir kārtīgu repertuāra dzīvi nodzīvojušas. Ārpuskonkursa pirmizrādes, kas ir festivālā otrs virziens,” norāda Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Šīs filmas, kuras tagad piedzīvo pirmizrādi, varēs pretendēt uz balvām nākamajā festivālā „Lielais Kristaps”. Matīsa bilst, ka katru dienu gaidāmas vairākas pirmizrādes.

Ivara Zviedra dokumentālās īsfilmas “Afigenna” un “Meikots Īrijā” pirmizrādi svinēs 9.novembrī.

"Skatītājiem jāgatavojas uz vecāku un bērnu psihoterapijas seansu. Tās filmas ir kolāža, kur ir četras mammas un bērni, kas ļaus atcerēties savas attiecības ar vecākiem vai savas attiecības bērniem," atzīst Ivars Zviedris. 

Tajā pašā dienā notiks Pētera Ķimeļa ārpus konkursa īsfilmas “Tēvi ’88”pirmizrāde un Ermīna Baltā īsfilmas “Nakts Pitfāls” pirmizrāde.

10. novembrī pirmizrāde Etiopijas, Latvijas, Igaunijas, Rumānijas un Spānijas kopražojuma zinātniskās fantastikas spēlfilmai „Jēzus rāda tev lielceļu”. Viena no filmas producentēm Guna Stahovska norāda, ka filma ir sociāla un politiska kritika, kurā savijas āfrikāniskie, retro, futūristiskie un psiholoģiskie elementi. Tās režisors un scenārija autors ir spānis Migels Lanso (Miguel Llanso).