Uzticība materiālam – Sanitas Ābelītes personālizstādē “Terra” un eksperimenti ar materiālu simpozija “KUR 2023” izstādē. Sākusies 4. Latvijas keramikas biennāle. Kultūras rondo tiekamies ar māksliniecēm Sanitu Ābelīti, Agnesi Sunepu un kuratoru Aivaru Baranovski.

Sanitas Ābelītes personālizstāde “Terra” ir cieņas, mīlestības un uzticības apliecinājums materiālam, ar kuru viņa ir saistīta jau vairāk nekā divdesmit gadu. “Terra”, formās un krāsās daudzveidīgā un daudzskaitlīgā kompozīcija, veido vienotu ainavu, kur katram priekšmetam ir sava nozīme un vieta. “Veidošanas procesā domām un idejām ļauju brīvi plūst, process ir intuitīvs, un man ir tikai daļēja kontrole pār notiekošo,” savu radošo darbu raksturo māksliniece.

Izstādē skatāmie darbi ir radīti no 2020. līdz 2022. gadam. Eksponētie priekšmeti ir veidoti no māla, porcelāna un šamota, izmantotas dažādas apdedzināšanas tehnikas – naborigama, raku, elektriskais un gāzes dedzinājums.

Aktualizējot laikmetīgās keramikas nozīmi Latvijā un starptautiski, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru jau ceturto reizi organizē Latvijas Keramikas biennāli. Šogad pasākumi gaidāmi Rīgā, Daugavpilī un pat Portugāles pilsētā Aveiru.

Latvijas Keramikas biennāles centrālais notikums jau tradicionāli ir konkursa izstāde "Martinsona balva", kas nemainīgi būs skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un kopā ar rudens izstāžu sezonu tiks atklāta šī gada 8. septembrī. Līdz ar svinīgo atklāšanu tiks publiski paziņoti arī starptautiskās žūrijas izvēlēti konkursa izstādes starptautiskie un nacionālie laureāti.

Kā informēja organizatori, šogad "Martinsona balvai" tika saņemti 685 izcili pieteikumi no 71 valsti pārstāvošiem māksliniekiem, tostarp 68 pieteikumi no Latvijas māksliniekiem, kas ir līdz šim lielākais pieteikumu skaits "Martinsona balvas" konkursa izstādes vēsturē.

Biennāles programma apskatāma Marka Rotko centra mājaslapā.