Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna kopdarbība vizuālajā mākslā iesākās 2003. gadā un līdz šim bijusi skatāma Marijas Magdalēnas baznīcā Rīgā, Cēsu Mākslas festivālā, Laikmetīgās mākslas centrā "Kim?" un Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls”. Nu pienākusi kārta mākslas stacijai "Dubulti", kurā atklāta jaunākā autoru veidotā ekspozīcija "Tūlīt".

Dubultu Mākslas stacijas vadītāja Inga Šteimane skaidro, ka viņasprāt, "Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns konceptualizē prāta dabisko vērstību vienmēr kaut ko meklēt un skaidrot. Viņi izmanto prātu kā tipisku cilvēkam piemītošu tehnoloģiju. Un viņi prātam uzdod sameklēt vispārzināmas formas konkrētām emocijām, piemēram, priekam, bailēm vai satraukumam. Tas rada mākslas valodu, ar kuru tāpat kā ar emocijām var identificēties daudzi".

Patiešām, atrast savu sabalsojumu ar izstādē “Tūlīt” redzamajiem darbiem varētu būt iespējams ikvienam. Stingras, ģeometriskas formas precīzos izkārtojumos, vārds kā informācijas un vienlaikus pašpietiekamības nesējs un bizbizmārtīte, kura statiskajā vēso telpu un tikpat atturīgo mākslas darbu ielokā ievieš kustības un dabiskuma virmojumu.