Caur Venēciju Rīgā no Prāgas atgriezušies mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo. Viņu darbs ar pirmajā brīdī ļoti sarežģītu nosaukumu "Z R w h d Z", bet viņu skaidrojumā viss kļūst vienkārši – ieguva kuratoru koncepcijas balvu Prāgas scenogrāfijas kvadrinnālē.

Kultūras Rondo saruna ar Kristu un Reini Dzudzilo. Viņi vairākkārt uzsver, ka tieši sarunām viņu dzīvē ir ļoti liela nozīmē, gan vienam ar otru, gan ar pasauli, gan citiem māksliniekiem, gan mūziku un citiem impulsiem.

"Mūziku bieži izmantojam kā pamatu. Mākslas darbi gan teātrī, gan ārpus tā bieži ir no mūzikas,

kur esam valsts pārstāvji un arī sava darba pārstāvji, likās svarīgi neaizmirst par mūzikas klātbūtni. To sapratām jau tad, kad Gundega mūs uzrunāja," stāsta Krista Dzudzilo.

Krista Dzudzilo bilst, ka parasti līdz sava darba kopsaucējam nonāk caur sarunām.

"Daudz runājot, tas praktiski viss, ko mēs darām, visu laiku sarunājamies," stāsta Krista Dzudzilo.

"Vāgneru daudz klausījāmies, bet tieši caur libretu nonācām," turpina Reinis Dzudzilo.

"Vāgners bija ceļa sākums, savukārt šī darba kontekstā būtiskākais komponists ir Krists Auzenieks, kur tieši emocija mūs abus absolūti satrieca , kad pirmo reizi dzirdējām viņa skaņdarbu "Uguns un roze"," atzīst Krista Dzudzilo.

Pasaulē lielākajā scenogrāfijas un teātra arhitektūras izstādē Prāgā, kas notika no 6. līdz 16. jūnijam, piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas 17 studenti. Savukārt mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo kopā ar komponistu Kristu Auznieku un instrumentu meistaru Aleksandru Maijeru radījuši īpašu darbu 14. Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālei profesionāļu sadaļā. Šī darba kuratore bija Gundega Laiviņa.

Kristas veidotie kostīmi un Reiņa skatuves telpa operā „Klīstošais holandietis” nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai.