Jaunais Rīgas teātris 6.janvārī bija nodots kritiķu rīcībā – norisinājās jau piektā Normunda Naumaņa balvas pasniegšanas ceremonija. Ievērojamā kritiķa un publicista piemiņai izveidota, balva sumina labākos sasniegumus kritikas jomā, atgādinot jau zināmus autoru vārdus un iepazīstinot ar jauniem. Balvu šogad saņēma teātra kritiķe Silvija Radzobe. Savukārt Jaunās kritiķes veicināšanas balvu ieguva mūzikas kritiķe Lauma Malnace.

"Es visu laiku, man liekas, lavierēju starp abām pusēm, jo ikdienas darbs ir valsts korī "Latvija", kur dziedu. Man reizēm patīk izpildot funktierēt un domāt, tad to visu izlikt uz papīra ir fascinējošs process. Es nevarētu iztikt tikai ar vienu no viņiem. Man vajadzīgs gan izpildīt mūziku, būt  tajā procesā, arī par to domāt un reflektēt," atzīst Lauma Malnace.

Viņa uzskata, ka aprakstīt mūziku ir tik abstrakta un netverama māksla, ka nevar pateikt melns vai balts, tā ir tāda urķēšanās tumšajās alejās brīžiem.

"Mans mērķis pat ne tik kritizēt vai analizēt, bet radīt to klātesamības sajūtu, kas tajā momentā bija koncertā, kas tur notika.

Vēlreiz parādīt to, bet varbūt caur vārdu," uzskata Lauma Malnace.

Kritiķei Silvijai Radzobei "Kultūras Rondo" uzdevu pavisam vienkāršu jautājumu: „Kas latviešiem ir ar to teātri?”

"Jā, tas tiešām būtisks jautājum: kas latviešiem ir ar teātri, bet viņiem noteikti kaut kas ir ar to teātri," atzīst Silvija Radzobe.

Viņa uzskata, ka mūsdienas cilvēki mūsdienās ir lepni, ka ir vienā laiktelpā gan ar slaveniem sportistiem, gan slaveniem aktieriem.

"Un viņiem kaut kā liekas, ka tie mākslinieki, tāpat kā sportisti, kaut kādā veidā dzīvot tādu dzīvi, kas viņiem nav pieejama.

Tajā pašā laikā viņi, skatoties, teiksim, izrādes, pie tās ir piederīgi. Man arī tā kaut kā liekas, teiksim, teātris ir arī kaut kāds cilvēka dzīves paplašinājums, bet paplašinājās tādā neapzinātā veidā, kaut kur instinktu līmenī," vērtē Silvija Radzobe.

Par darbu dažādu mākslas jomu kritikā žūrija balvai izvirzījusi Arni Koroševski, Rasu Jansoni, Silviju Radzobi, Zani Radzobi un Santu Remeri.Žūrija vērtēja recenzijas, kas publicētas laika posmā no 2018. gada 1. decembra līdz 2019. gada 1. decembrim.

Šī gada “NN nakts” devīze bija “Māksla tulko mākslu”, un saviesīgo vakaru veidoja Mārtiņš Meiers, Monika Pormale, Baiba Broka ar Krišjāņa Elvika un Kirila Ēča dalību, kā arī repa improvizāciju grupu “Brīvrunu projekts”.

Lēmumu par šī gada nominantiem pieņēma Normunda Naumaņa biedrības izveidota žūrija: žūrijas priekšsēdētājs filozofs un rakstnieks Ilmārs Šlāpins, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, teātra kritiķe Undīne Adamaite, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, literatūras kritiķe Anda Baklāne, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.