Tuvības formas ar materiālu, dabu un telpu - tā mākslinieki paši raksturo to, kas risinās izstādē „Savvaļa”. Izstāde „Savvaļa” ir mākslinieka Andra Eglīša un viņa domubiedru kopīgi veidota izstāde dabā. Plašā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem izstāde jau kādu laiku skatāma, no 1.augusta tai pievienojušies jauni mākslas darbi. Mākslinieku darbi izvietoti divu sarežģītības līmeņu maršrutā, kas sagādā mākslas un dabas sastapšanās prieku.

Andra Eglīša savvaļas darbnīca jeb kā viņš pats to sauc – bāzes stacija – šovasar ir kļuvusi par centru plašai izstādes vietai, kas ietver gan apkārtējās pļavas, gan mežu un purvu.

"Ideja par šādu izstādi bija sen, bet visi citi darbi izvirzījās priekšā. Šis pavasaris ļāva īstenot šo ideju," atzīst Andris Eglītis.

Arī pati viņa darbnīca ir kā skulptūra, ko gadu gaitā viņš nemitīgi pilnveido. Andra Eglīša savvaļas darbnīcā līdz šim tapuši daudzi paša darbi, arī ar Purvīša balvu novērtētie „Zemes darbi”, šovasar darbnīca paplašināta, lai pārvietotu visu tehnisko daļu.

Tur ir arī jumta skatu laukums, no kura paveras brīnišķīga panorāma un te kā uz delnas visa apkārtne – purvs, mežs, pļavas un arī dīķis, par kuru īpašs stāsts.

“Pārsteidzoši, cilvēki, nāk un brien,” atzīst Andris Eglītīs jautāts par apmeklētāju interesi.

“Ideja ir tāda, ka cilvēks šeit nonāk, ienāk bāzes stacijā, atrod karti, paņem gumijnieks, ja kāds nav paņēmis līdzi, var padzert tēju, ja kāds ir nosalis, tad var savā nodabā doties bridienā, izvēlēties vai nu grūto jeb melno trasi, vai zaļo jeb vieglo trasi," stāsta Andris Eglītis.

Viņš min, ka interesantāka melnā trase. Ik pa laikām kāds paziņojot, ka ievēlies purvā. Bet var arī ar sausām kājām tikt cauri.

Izstādē piedalās mākslinieki Aleksandrs Breže, Austris Mailītis, Andris Eglītis, Jānis Noviks, Kaspars podnieks, Iveta pole, Kate Krolle un Reinis Bērziņš, Liene Rumpe, Katrīna Neiburga, Kristīne Upīte, Linda Vigdorčika, Raitis Hrolovičs un Teimu Korpela (Teemu Korpela, Somija).

"Ja māksla ir likusi vilties, tad atrastās baravikas to ir kompensējušas," bilst Andris Eglītis, atzīstot, ka šāda izstāde brīvā dabā ir interesanta platforma, kā domāt par mākslu un kā to aplūkot. Šeir organiski un dabīgi var savieniet došanos dabā un mākslas iepazīšanu.

Izstādei „Savvaļa” nav darba laika un pieskatītāju, apmeklētājiem tā pieejama jebkurā laikā līdz gada beigām. Izstādei ir arī sava mājaslapa, tajā atradīsiet mākslinieku vārdus un darbu nosaukumus, kā arī informācija, kā tur nokļūt.