Ne tikai skatītāji alkst atkal redzēt dzīvu teātri, bet arī aktieri ir bezgala noilgojušies redzēt savu skatītāju - to sarunā atzīst režisors  Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs. Mūsu Dailes teātra sarunā piedalās arī aktieris Toms Veličko, kurš tikko nospēlējis, gan vēl bez publikas, Beranžē lomu Ežēna Jonoseko komiskā absurda drāmā „Degunradži”.

"Daudzi runā, cik ārkārtīgi izsalkuši ir skatītāji pēc aktieriem, bet es gribu apliecināt, tas, kā aktieri ir izsalkuši pēc satikšanās ar skatītāju, vispār nav salīdzināms. Tas nav tikai, ka vajag izrādes, lai nopelnītu naudu, tā ir fiziska un garīga nepieciešamība.

Aktieri ir ārkārtīgi izsalkuši, viņi, man liekas, pirmajās izrādēs metīsies tiem skatītājiem virsū, ka maz neliksies," sarunā ar Kultūras Rondo atzīst Viesturs Kairišs.

Viesturs Kairišs atzīst, ka arī nākamā sezona nebūs normāla, arī tāpēc, ka uz remonta laiku būs slēgtas teātra mazās zāles. 

"Galvenā problēma ir mēģināt visu laiku kaut ko izplānot un ar šausmīgu sasprindzinājumu tas tiek izdarīts un aiziet miskastē. Tā ir nogurdinoša stratēģija - visu laiku domāt uz priekšu, zinot, ka visticamāk būs citi scenāriji.

Ja mēs vēl vienu sezonu nevarēsim palaist publiku, mēs meklēsim scenārijus, bet tas būs ļoti mokoši. Vakcinācija mūsu vienīgā cerība," vērtē Viesturs Kairišs.

Dailes teātrī ir gatavas vairākas izrādes - "Smiļģis", "Totālā izgāšanās", "Piekrišana", "Zemdegas" un "Degunradzis".

Toms Veļičko bilst, ka par darbu sūdzēties nevar pēdējā pusgadā, strādājis trijos iestudējumos, bet neviens to vēl nav redzējis.

"Par darbu sūdzēties es nevaru, bet  atgriezenisko saiti un enerģijas saiti ar skatītājiem aktieri nedabū. Līdz ar to ir nomāktības sajūta," atzīst Toms Veļičko.

"Ticība nezūd, būtu muļķīgi viņu zaudēt,"  bilst aktieris.

Viesturs Kairišs norāda, ka jaunie iestudējumi ir lieli inscenējumi, ko nevarētu uztaisīt, kad repertuārs jāspēlē un arī to atjaunošana un palaišana, kad varēs rādīt skatītājiem, atkal būs pārsteigums. Viņš vērtē, ka tas varētu būt augustā septembrī.

"Aktieri nostrādājušies līdz baltajām pelītēm, bet nav gandarījuma," atzīst Viesturs Kairišs.

Viņš arī bilst, ka mākslinieciski vadīt teātri šobrīd ir tuvu nesaprotamai misijai. Tā vietā, lai ārkārtīgi būtu pārstrādājies, ir psiholoģiskā noguruma sajūta. Viņš cer uz vakcināciju.