Prieks satikties. Drusku kā dziesmusvētki. Iegūt kopības sajūtu – tādas ir koristu un diriģentu emocijas izteiktas vārdos, pulcējoties XII Skolu jaunatnes dziesmu svētku noslēguma koncertam „Dziesmubērns”. Televīzijas ieraksts notika Mežaparka Lielajā estrādē, kopā sanākot vien nelielai daļai no ierastā dziesmu svētku kopkora. Koncerta idejas autori atzīst, ka “Dziesmubērns” ieguvis citu rakursu, taču tā noteikti būs sēkliņa nākotnei.

Augusta pēdējā dienā 11 kori no dažādiem Latvijas novadiem pulcējās Mežaparka Lielajā estrādē, lai piedalītos koncerta „Dziesmubērns” filmēšanā. Koristi glīti saposušies, sastājušies nelielos pulciņos, priecīgā noskaņojumā gaida uznācienu kopdziesmām.

Pirmos sastopu Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jauktā kora dalībniekus un kora diriģenti Agiju Piziku. Emocijās dalās Līva, Rēzija un Viesturs.

Uzklausām arī Lielvārdes mūzikas un mākslas skolas bērnu kori „Lielvārde” diriģentes Evitu Konošu un Baibu Kleperi, dziedātājas Kristīni un Evelīnu.

Starp koriem, kas piedalās noslēguma koncertā, ir arī Rīgas Doma meiteņu koris „Tiāra” , diriģente Aira Birziņa, viņa arī dziesmu svētku virsdiriģente un uzver, ka katra diena ir sagaidāma ar kādām izmaiņām un, ja tādu nav, tas esot pat labi.

Virsdiriģente Līga Celma-Kursiete un viņas Jelgavas 4. vidusskolas jauktais koris dienu iesākuši agri. Līga Celma-Kursiete bilst, ka visi ir priecīgi būt estrādē, jo nav zināms, ko nesīs tuvākā nākotne.

Kopdziesmas „Saule, pērkons, Daugava” ierakstīšana tiek atkārtota vairakkārt, šī ir Skolēnu dziesmu svētku īpašā dziesma, jo pirmo reizi Mežaparka estrādē tā skanējusi tieši skolēnu dziesmu svētkos 1989.gadā.

Brīdī, kad kopkoris gatavojas Latvijas himnas ierakstam, ko diriģēs svētku Goda virsdiriģents Jānis Erenštreits, noslēguma koncerta „Dziemsubērns” režisorei Ingai Cipei laiks sarunai par noslēguma koncerta ideju. Koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Edgars Vītols atklāj tā sarežģīto ceļu pie klausītājiem.

Esam ielūkojušies koncerta „Dziemsubērns” ieraksta tapšanā, dienā, kad katrs koris iedziedāja vienu dziesmu, un tikai Valsts himna un Mārtiņa Brauna „Saule, pērkons, Daugava” skanēja visiem kopā.