“Sniegu ēst nedrīkst. Leimaņu dzimtas stāsts”. Kino režisore Ilona Brūvere Kultūras rondo dalās pārdomās par pieredzi, uzklausot piecu Leimaņu dzimtas pārstāvju stāstus, atceroties arī kinorežisora Aleksandra Leimaņa dzīvi un darbu.

"Mūžīgā tēma manās filmās un tajā, ko rakstu, ir - kā cilvēks sajūt dzīvi un sevi tajā. Par to arī ir Leimaņu dzimtas stāsts. Es nestāstu par sasniegumiem mākslā, es nestāstu par skatuvi, es nestāstu par ovācijām. Es stāstu par to, jā šie mākslinieki izjūt dzīvi, cilvēkus sev apkārt, viens otru, visu, kas ar viņiem notiek." atklāj Ilona Brūvere.

Izdevniecība "Latvijas Mediji" klajā laidusi grāmatu "Sniegu ēst nedrīkst" par leģendāro un talantīgo Leimaņu dzimtu trīs paaudzēs. Grāmatas autore, kinorežisore Ilona Brūvere par centrālo asi izvēlējusies dzimtas leģendārāko varoni  – kinorežisoru Aleksandru Leimani, par viņu atmiņu raibumos dalās gan viņa kundze aktrise Baiba Indriksone, gan dēls – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis un viņa meita – baletdejotāja Elza Leimane, gan citi tuvākie radi, kopā izstāstot un uzburot dzimtas stāstu, vērtības, attieksmi pret pasauli un kopīgi piedzīvoto un pārdzīvoto.