Šogad atzīmēsim dzejnieka Jāņā Poruka un rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša apaļās jubilejas. Viens, būdams Drēzdenē, smeļas Eiropas kultūru; otrs, strādādams Kaukāzā, gūst citus iespaidus. Par literātu iecerēm savulaik un muzeju iecerēm, atzīmējot viņu jubilejas, saruna Kultūras Rondo.

Jāņa Akuratera muzeja galvenā speciāliste Maira Valtere vispirms aicina un Jāņa Akuratera 145.dzimšanas dienas svinībām, kas būs jau 13. janvārī. Tā kā pasākumi klātienē nevar notikt, muzeja “Facebook” vietnē varēs noskatīties pasākumu ciklā “Liktenīgā”.

Domājot par Jāņa Poruka 150. dzimšanas dienas svinībām, Maira Valtere atklāj, ka muzejā varētu būt kāda teātra izrāde, bet Memoriālo muzeju apvienība iecerējusi priekšlasījumu ciklu, kurā atklās, kā dažādas kultūras personības nonākušas saskarē ar Poruku.

Arī Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola aicina uz divām svinībām. Vienas ir jau šodien, jo tieši 5. janvārī 1936. gadā ir atvērta Tukuma mākslas muzeja pirmā izstāde. Šodien var pilsētā aplūkot mākslas brīvdabas ekspozīciju.

Agrita Ozola arī stāsta par iecerēm, atzīmējot Ernesta Birznieka-Upīša 150. jubileju. Pagaidām var aplūkot Pastariņa muzeja brīvdabas ekspozīciju.

Šogad muzejā taps pētījums par rakstnieku.