Dienā, kad uzzināsim "Spēlmaņu nakts" laureātus, aizvadīto teātra sezonu vērtē Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) priekšsēdētājs Ojārs Rubenis. Bet to, kāda būs ceremonija, tomēr patur noslēpumā.

Neatklājot žūrijas balsojuma rezultātus, Ojārs Rubenis min, ka ir daži pārsteigumi, bet kopumā aina iezīmējas laba, bet neprognozējama.

Viņš atzīst, ka iepriekšējie divi gadi teātriem ir bijuši grūti, gan ekonomiski, gan arī morāli.

"Bet jāsaka, ka teātri ir fantastiski strādājuši, izturējuši to laiku un iepriekšējā sezona ir atgriezusies tādā diezgan normālā ritmā. Arī skatītāji ir sailgojušies. Un bažas, ka nenāks, skatītāji tomēr nāk, neskatoties uz to, ka biļešu cenas šajos ekonomiskajos apstākļos ir paaugstas un teātri nevar tās laist zemā. Bet ir interesanta tendence: pirmkārt, skatītāji neizpērk pusgadu uz priekšu biļetes [tikai uz atsevišķām izrādēm], otrs, skatītāji ir ļoti sākuši izvērtēt. Tas ir labi," atzīst Ojārs Rubenis.

Par ceremoniju gan Ojārs Rubenis neko neatklāj, vien min, ka to būs radio grūti komentēt, tāpēc aicina pēc klausīšanās radio tiešraidē, skatīties arī televīzijā. 

"Būs krietni savādāka nekā iepriekšējā gadā," bilst Ojārs Rubenis. 

Ceremonijas režisore ir Laura Groza, muzikālo daļu veido Juris Vaivods, Mārtiņš Meiers raksta tekstus.