23. novembrī Nacionālajā teātrī tika pasniegtas „Spēlmaņu nakts” balvas. Grand Prix saņēma „Dirty Deal Teatro” izrāde „Dvēseļu utenis”, labākais aktieris – Vilis Daudziņš, aktrise – Guna Zariņa. Gada lielās formas izrāde „Cerību ezers aizsalis”. Labākais dramaturgs – Artūrs Dīcis.

Tāpat tika pasniegtas vairākas būtiskas speciālbalvas, kas, iespējams, šogad bija pat svarīgākas par regulārajām. Žūrijas speciālbalvu saņēma Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis, Ainas Matīsas speciālbalvu saņēma Dailes teātra aktieris Lauris Dzelzītis, kurš „visas otrā plāna lomas spēlējot kā pirmā plāna”.

Emocijas, aizkadri, vērtējumi par Latvijas teātru Gada balvas „Spēlmaņu nakts” ceremoniju, laureātiem un pagājušo teātra sezonu kopumā - Kultūras Rondo studijā pārrunājam ar teātra zinātniecēm Edīti Tišheizeri, kura bija žūrijas priekšsēdētāja, Maiju Svarinsku, kura ir jaunās sezonas žūrijā, un Silviju Radzobi, kura pašlaik ir aizņemta ar „100 latviešu aktieriem”.

„Pieticīgi, bet pieklājīgi,” ceremoniju vērtē Silvija Radzobe. Tajā pašā laikā viņa arī norāda, ka laureātiem vajadzētu pamācīties, kā izturēties, saņemot balvu. Tas nav savējo tusiņš, kur var mērkaķoties.

Edīte Tišheizere norāda, ka brīnišķīga ideja bija tā, ka vadītājs, aktieris Lauris Subatnieks, visus pats arī pieteica. Bieži viens cilvēki kāpj uz skatuves, lai parunātu par sevi un tad pieminētu arī laureātu.

„„Dvēseļu utenis” ir izrāde, kurā jauni cilvēki no dažādiem teātriem, dažādu tautību cilvēki izlemj, kā attieksies pret vēsturi. Izlemj, ka nesēdēs vairs vecajos ierakumos, gatavi viens uz otru šaut, bet būvēs nākotni kopā, lai cik sarežģīta tā būtu,” žūrijas izvēli, piešķirot galveno balvu, skaidro Edīte Tišheizere.

Silvija Radzobe atzīst, ka viņa neizprot, kāpēc nebija nominēta izrāde „Pēdējā Ļeņina eglīte”.

Runājot par aizvadīto teātra sezonu kopumā, kritiķes vērtē, ka tā bijusi diezgan pelēcīga, tā bijusi bez viena konkrēta centra, bet ar vairākām interesantām izrādēm.

Raidījumā skan arī Laimas Slavas ieraksti, kas tapuši pēc ceremonijas un ceremonijas fragmenti.

"Spēlmaņu nakts" rezultātus var iepazīt šeit.