Septembris ir slavenā abstrakcionista Marka Rotko dzimšanas dienas mēnesis, un Daugavpilī tas kārtējo reizi atnācis ar Markam Rotko veltītu glezniecības izstādi. Šogad Rotko veltītajā Starptautiskajā glezniecības simpozijā piedalījās 10 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm.

Daugavpils cietokšņa vaļņu ieskauti, savstarpēju diskusiju pārņemti un intensīvas radošās prakses nodarbināti, mākslinieki noslēguma izstādē prezentē savu divu nedēļu radošo veikumu.

25. septembrī pasaulslavenajam māksliniekam ekspresionistam Markam Rotko apritētu 119 gadi. Jau 18 gadus mākslinieka dzimšanas diena nepaliek nepamanīta Daugavpilī, kur tradicionāli šajā mēnesī - septembrī, kad rudens lapas viskošākās, pulcējas mākslinieki no visas pasaules uz savam mākslas elkam veltīto simpoziju. Tas ir īpašs laiks, saka Marka Rotko mākslas centra Galvenā krājuma glabātāja Zane Melāne.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvis Aivars Baranovskis kopā ar burvīgo tulkotāju un Rotko centra pasākumu vadītāju Ingu Gedžūni ved rādīt senlaicīgu Cietokšņa ēku, kura jau drīzumā pārtaps par Rotko centra krājumu glabātuvi, un kurā jau šobrīd jaušama rosība un smaržo pēc krāsas

10. jubilejas simpozijā simboliski pārstāvēti 10 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm. Mākslinieku simpozijā radītie darbi turpmāk papildinās Marka Rotko Daugavpils mākslas centra kolekciju, kas centrā sāka veidoties pirms 10 gadiem, bet kopumā ar šo gadu glabās sevī jau 18 jeb pilngadības laika griezumā Daugavpilī Markam Rotko veltītās tapušās gleznas, stāsta centra Galvenā krājuma glabātāja Zane Melāne.

Bet izstādē simpozija laikā tapušie darbi būs skatāmi 16. oktobrim.