2022. gada pēdējā dienā skan arī Kultūras rondo gada noslēdzošais raidījums. Sarunājamies par to, kādus spilgtus un paliekošus nospiedumus šis gads atstājis. Diemžēl nākas sākt ar pārdomām par dienu, kad raidījumu atcēla. Tas bija 24. februāris - Ukrainā bija sācies karš...

Ar karu saistītie notikumi arī raisa pārdomas par pieminekļu nojaukšanu un pieminekļu atklāšanu, par ielu pārdēvēšanu. Cēsīs šogad atklāja holokaustā nogalināto ebreju piemiņai veltītu vides mākslas darbu “viens deviņi četri viens ceļš”. Tā autori - mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo.

Šogad arī uzzinājām, ka 2027. gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta būs Liepāja.

2022. gadā nācās saskarties arī ar tādu sen nepieminētu parādību - cenzūra. Mākslinieciskā brīvība, pašcenzūra un laikmetīgās mākslas cenzori - tēmas, kuras Latvijā izsauc skandālus. Kas nosaka vērtības, par kurām neatļausimies ironizēt?

Bet vecgada dienā notiek arī brīnumi un raidījuma gaitā Kultūras rondo veidotājiem - Ingvildai Strautmanei, Laimai Slavai, Andai Buševicai un Zigfrīdam Muktupāvelam pievienojas arī Radio mazās lasītavas balss - aktieris Gundars Āboliņš ar saviem iespaidiem par 2022. gadu.