Kāds sakars režisora Bastera Kītona koncertfilmai "Šerloks Juniors" ar kinoteātra "Splendid Palace" simts gadu jubileju, skaidrojam sarunā ar kinoteātra māksliniecisko vadītāju Dairu Āboliņu un komponistu Kārli Lāci.

Kinoteātris "Splendid Palace" savu simtgadi svinēs 9. decembrī ar īpašu koncertfilmu, kurai dots īpašs moto "No pagātnes uz nākotni", tā iezīmējot kinoteātra nemainīgo lomu kvalitatīva kino izrādīšanā jau gadsimta garumā.

Atzīmējot nozīmīgo jubileju, tiks demonstrēts režisora Bastera Kītona meistardarbs – filma "Šerloks Juniors", kurai oriģinālmūziku sacerējis un to izpildīs komponists Kārlis Lācis kopā ar solisti Aiju Vītoliņu un citiem mūziķiem.

Bastera Kītona mēmā filma "Šerloks Juniors" ir stāsts par kādu kinomehāniķi, kurš ilgojas kļūt par detektīvu. Kad viņa līgavu aplaupa vietējais zaglis, viņu nepatiesi apsūdz šajā noziegumā. Iemidzis pie kinoprojektora, viņš sapnī pārvēršas par izcilu izmeklētāju, gluži kā Šerloks Holmss, un atklāj šo noziegumu.

Kopā ar komponistu Kārli Lāci un dziedātāju Aiju Vītoliņu filmai radīto oriģinālmūziku izpildīs saksofonists Māris Jēkabsons, akordeonists Artūrs Noviks, ģitārists Rihards Goba, kontrabasists Jānis Stafeckis, sitaminstrumentālists Kaspars Grigalis un perkusionists Ainis Zavackis.

Kinoteātris "Splendid Palace" 100 gadu jubileju, kas faktiski aprit 2023. gada 30. decembrī, atzīmē ar īpašiem pasākumiem, notikumiem un kinofilmu programmām visa šā gada garumā.