Regīna Ezera  - viena no izcilākajām latviešu prozaiķēm, kas vienlīdz spilgti rakstījusi romānus, īsprozu, publicistiskus darbus un dienasgrāmatas. Viņas romāns “Zemdegas”  iekļauts Latvijas kultūras kanonā un režisora Dmitrija Petrenko interpretācijā iestudēts uz Dailes teātra skatuves. Godinot 90 gadus kopš rakstnieces dzimšanas (apaļā gadskārta gan bija pērn), Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts 3. un 4. decembrī aicina uz starptautisku konferenci tiešsaistē "Regīna Ezera un Austrumeiropas literatūra".

Par konferenci stāsta dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš un literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš.

Divu dienu laikā sociālajā vietnē Facebook, portālos "Delfi" un Satori  konference piedāvās apjomīgu ekskursu gan rakstnieces atstātajā ietekmē uz mūsu literatūru, kinomākslu un teātri, gan arī šķetinās līdzvērtīgi svarīgus aspektus rakstītā vārda kultūras pārmaiņās Austrumeiropā.

Konferencē piedalīsies gan Latvijas, gan ārvalstu augstākās izglītības iestāžu un pētniecības institūciju speciālisti.

Aicinām arī izmantot iespēju noklausīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas raidieraksta "Klausītava" epizodi, kurā ar Kārli Vērdiņu un pētnieci Evu Eglāju-Kristsoni par rakstnieces Regīnas Ezeras radošajām šķautnēm sarunājas kultūras menedžere Dace Bargā. Raidieraksts meklējams lietotnēs „Spotify” un „SoundCloud”.