Ieinteresētus un jaunai pieredzei atvērtus skatītājus šonedēļ gaida starptautiskais performances mākslas festivāls “Starptelpa”. Jau sesto gadu tas mērķtiecīgi stiprina Latvijā maz zināmo performances mākslas tradīciju, ļaujot plašāk iepazīt šo daudzviet pasaulē izplatīto mākslas veidu, kas no skatītāja prasa aktīvu dalību un gatavību arī izaicinošām sajūtām. Festivāls piedāvās ne vien starptautisku mākslinieku performances, bet arī akadēmiskus lasījumus un kuratoru pieredzes apmaiņu.

Atklājot festivālu ar folkloras pētnieku, mākslas zinātnieku un performances meistaru zinātniskajiem lasījumiem par raganu arhetipiem mākslā un kultūrā, „Starptelpas” veidotāji dod iespēju arī pašiem dalībniekiem satikties, dalīties praksē un pieredzē un smelties jaunas idejas, ne vien tās nodot skatītājiem. Šī gada performances mākslas festivāla tēmas vadmotīvs ir „Rītdienas dumpinieki”, ar ko saistīta arī zinātnisko priekšlasījumu tēmas izvēle, stāsta festivāla direktore, mākslas zinātniece Laine Kristberga.

Otrs festivāla akadēmiskais pieturpunkts būs diskusija par transgresīvo mākslu jeb mākslu, kas pārkāpj robežas, tai skaitā – ķermeniskās.

Būs arī pasākums kuratoriem, kuri rīko „gaistošas” mākslas pasākumus. Kā to komercializēt?

Festivālā piedalīsies mākslinieki gan no dažādām Eiropas valstīm, gan ASV un Kanādas.

Festivāla kulminācija risināsies Rīgas cirkā 31. maijā un 1. jūnijā, paverot plašas iespējas visdažādākajiem mākslinieciskajiem risinājumiem – gan vērienīgiem notikumiem arēnā, gan personīgai klātbūtnei ar mākslinieku viens-pret-viens performancēs. Tāpat mākslinieki veidos saspēli ar cirka nama vēsturi un tā simbolisko nozīmi.