30. aprīlī ar koncerierakstu "Krists Saržants "Then and Now" ar kamerorķestri" aizsāksies Starptautiskās Džeza dienas svinības Latvijā.

Jau astoto gadu pēc kārtas Latvija kopā ar visu pasauli oficiāli svin UNESCO Starptautisko Džeza dienu, pievienojoties kustībai, kas uzsver džeza žanra diplomātisku lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā.

Šogad Starptautisko Džeza dienu Latvijā varēs baudīt no jebkuras vietas pasaulē! Par Džeza dienas norisēm stāsta to rīkotāja Aleksandra Line un džeza dziedātāja Evilena Protektore.

Šoreiz šie svētki Latvijā tiks svinēti ar piecu starptautiski atzītu mūziķu un izglītotāju interaktīvajām meistarklasēm digitālajā vidē, kā arī diviem virtuālajiem talantīgo pašmāju mūziķu koncertiem.

Visi Džeza dienas notikumi risināsies «International Jazz Day Latvia» Facebook lapā. Meistarklases notiks angļu valodā, un katras meistarklases beigās dalībnieki varēs uzdot vieslektoriem interesējošos jautājumus. Visi pasākumi šogad notiek bez maksas: UNESCO Starptautiskās Džeza dienas Latvijā norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

UNESCO Starptautiskās Džeza dienas Latvijā 2021 programma:

30. aprīlis

20:00 Koncertieraksts: Krists Saržants «Then and Now» ar kamerorķestri no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

3. maijs

10:00 Komponista, pianista un aranžētāja Soren Moller (Dānija) meistarklase «Atrodi sevi: Kā piepildīt savus muzikālos sapņus»

12:00 Bundzinieka un izglītotāja Sasha Mashin (Krievija) meistarklase «Savas ritma izjūtas uzlabošana»

14:00 Ģitārista un pasniedzēja Diego Beirao (Brazīlija) meistarklase «Sambas kā žanra izpratne»

16:00 Grammy balvai nominētās vokālistes un komponistes Nicole Zuraitis (ASV) meistarklase «Dziesmu rakstīšanas kurss visiem līmeņiem»

18:00 Kontrabasista un populāra podkāsta autora Jason Heath (ASV) meistarklase «Stāsta spēks mūzikā: Lietas, ko esmu atklājis, intervējot 800 mūziķus»

21:00 «Dream Teller» (Edgars Cīrulis, Kristīne Liede, Jānis Rubiks) virtuālais koncerts M/Darbnīcā