Stāsts par pieaugšanu, tā režisore Inga Tropa piesaka savu jaunāko iestudējumu „Naži vistās” Nacionālā teātra Aktieru zālē.

Deivida Harovera drāmā ir aprakstīta šķietami klasiska situācija – trīs cilvēki, viņu instinkti un jūtas, taču izrādes veidotāji ieskatās cilvēka dabā dziļāk. Teātra kritiķi jau atzinīgi novērtējuši iestudējumu, īpaši izceļot aktrises Agneses Budovskas atveidoto Jaunās sievas tēlu.

Kā pasaules radīšana sākas jaunas meitenes – sievietes sevis un sava ķermeņa apjaušana, pamazām iepazīstot vidi ap sevi, un pasaule kļūst plašāka, taču tās apzināšanai jāmeklē vārdi. Pasaule paveras vēl plašāka, kad viņas vīrs Viljams aizsūta jauno sievu pie Dzirnavnieka. Jaunā sieva, Ponijs Viljams un Gilberts Horns jeb Sieviete, Arājs un Dzirnavnieks – ir trīs cilvēki, trīs lugas personāži,  kuru daba, instinkti un jūtas ved līdzi skatītāju. Arājs, tīrums, tālais lauks, no kura nav iespējams atgriezties..

Pēc pirmizrādes uzklausu aktierus Agnesi Budovsku, Gundaru Grasbergu un Ivaru Kļavinski, ar ko viņus aizrāvis darbs pie iestudējuma.

Izrādes vizuālais tēls, arī skaņas, mūzika un video projekcijas kopā ar aktieru spēli veido vienotu veselumu. Izrādes scenogrāfe ir Austra Hauks, video māksliniece  Ineta Sipunova, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, bet kostīmu māksliniece Evelīna Deičmane-Vida. Muzikālā noformējuma autore un izpildītāja ir Dana Indāne-Surkiene.

Skotu dramaturga Deivida Harovera panākumi aizsākās 90.gadu vidū ar pirmo lugu „Naži vistās” (1995) , bet pasaules slavu viņš ieguva pēc lugas „Melnais strazds” iestudējuma Edinburgā 2005.gadā. Tā bijusi arī Nacionālā teātra repertuārā Ģirta Ēča režijā. Un arī „Naži vistās” ne pirmo reizi nonāk uz Latvijas teātra skatuves, 2006.gadā Gatis Šmits to iestudēja Dailes teātrī. Bet, ko tagad par lugu un lugas autoru atklājusi Inga Tropa?

Izrādes veidotāji materiālā "iekodušies" dziļi dziļi, ko arī  novērtē skatītāji, tai skaitā kritiķi, uzklausu teātra kritiķes Gundegas Saulītes viedokli.

Mīlestības stāsts par meklējumiem, kaisli, par nodevību un vientulību, par spēju atvērties otram un iepazīt jaunu pasauli tiek izdzīvots Nacionālā teātra Aktieru zālē. Tuvākās izrādes  „Naži vistās” Nacionālā teātra Aktieru zālē 7., 16. un 25.oktobrī.