Dubultais studiju plāns – tā savas studijas raksturo Dramatiskā teātra aktieri ar specializāciju leļļu teātra mākslā, kas šovasar absolvēs Kultūras akadēmiju. Jau daudz stāstīts, ka no 13 beidzējiem Latvijas leļļu teātris štatā ņems trīs un vēl dažus ārštatā. Kāds ir studentu noskaņojums laikā, kad top diplomdarba izrādes, kad iegūta balva teātra studentu festivālā Brno?

Studenti kopā ar režisoru Elmāru Seņkovu plāno mēģinājumu grafiku diplomdarbam „Medības”, kas top pēc Aleksandra Vampilova lugas „Pīļu medības” motīviem. Izrādi skatītāji varēs redzēt 26. un 27.aprīlī.

Dramatiskais teātris ir pamats visam, lelles un objekti ir kā bonusi, kas papildina domāšanu, uzsver studenti, kas četrus gadus gatavoti kā dramatiskā teātra aktieri ar specializāciju leļļu mākslā, sarunā par studijām un diplomdarbiem iesaistās Una Eglīte, Rihards Zelezņevs, Elīna Bojarkina, Sandija Dovgāne un Matīss Budovskis.

Viena no diplomdarba izrādēm ir arī Dāvida Džovanzanas iestudētā „Izzūdošā nākotne”, kurai trīs daļas – tās var uzlūkot kā atsevišķus un nesaistītus stāstus, var arī meklēt saskarsmes punktus. Trešā daļā „Savādā nāve” apvienotas dramatiskā teātra un leļļu tehnika.

Ar šo diplomdarba izrādi studenti nesen piedalījās festivālā Čehijā, kurā no 45 pieteikumiem tika atlasītas 12 izrādes. Aprīļa sākumā pienāca ziņa, ka teātra studentu festivālā Brno iegūta balva.

Ģirts Šolis savā Facebook profilā raksta: “Jā! Balva teātra studentu festivālā Brno „Setkani encounters 2019”. Jaunais leļļu kurss iedibina tradīciju. Paldies visiem, kas palīdzēja TAM notikt. Esmu bezgala priecīgs par maziņajiem.”

Bet kur topošie aktieri savas zināšanas varēs likt lietā? Zināms, ka no šī kursa Latvijas leļļu teātris štatā pieņems tikai trīs, vēl dažus ārštatā. Aktieri šo situāciju vērtē reālistiski un paši meklē dažādas iespējas.

Starp šī kursa pasniedzējiem bijuši tādi meistari kā jau minētais Dāvids Džovanzana, Duda Paiva, Veslovs Čolpinskis. Arī Ģirts Šolis, Vija Blūzma, Laila Kirmuška un Aleksandrs Jonovs.

Lai pārliecinātos, kāds ir šis kurss varam sekot līdzi un doties uz Zirgu pastu skatīties diplomdarba izrādes. Aprīļa izrāžu plāns jau izziņots.