Filmu studija „Mistrus Media” sadarbībā ar „Radio Naba” izveidojuši multimediālu projektu „Kino Eizenšteins”. Tajā pieejamas videolekcijas – meistarklases ar Latvijas kino profesionāļiem un raidierakstu sēriju cikls par kino tapšanas aspektiem Latvijā un pasaulē. Tā iecerēta kā alternatīva kino mācīšanās un izzināšanas vide, kas reizē kalpotu arī kā laikmeta liecība un dokuments. Saruna ar daļu no projekta veidotājiem – producentu Gintu Grūbi un kinozinātnieci Zani Balčus.

Projekta „Kino Eizenšteins” ietvaros izveidotas pirmās multimediāla formāta lekcijas ar dokumentālā kino režisoru Ivaru Selecki, grima mākslinieci Dzintru Bijubenu, režisoru Viesturu Kairišu, operatoru Miku Zvirbuli un filmu mākslinieci Ievu Romanovu. Lekcijas papildinātas ar vizuāliem foto, video un audio fragmentiem no izvēlēto personību radošās pieredzes. Raidieraksti un lekcijas tiks iekļautas arī „Radio Naba” programmā, kā arī pieejamas straumēšanas platformā „Spotify”. Projekta koncepciju izstrādāja filmu studijas „Mistrus Media” producenti Gints Grūbe, Inese Boka-Grūbe un Elīna Gediņa-Ducena sadarbībā ar kinozinātnieci Zani Balčus un Rīgas Starptautiskā filmu festivāla direktori Sonoru Broku.

Piecu raidierakstu sērijā, kura papildina videolekcijas, tiek risinātas šādas tēmas: Cik dārgi ir uzņemt kino?, Izdomāt kino no jauna  par jaunas kinovalodas meklējumiem Vai Rīgas kinostudija ir beigusies? par padomjlaika kino ietekmi uz mūsdienu kino veidošanas procesiem; tāpat arī sarunas par Latvijas dokumentālā kino stāstiem un Mūsdienu kino naratīviem.  Tās varat atrast gan vietnē kinoeizensteins.lv, gan straumēšanas platformā „Spotify”.