Tatjana Krivenkova savai jaunākajai izstādei devusi nosaukumu „Veltījums slaveniem gleznotājiem. Ravēšana”. Izstāde veltīta meistariem, kuri ietekmējuši un attīstījuši krāsu pasauli. Lai arī konkrēti meistaru vārdi netiek nosaukti, sarunā māksliniece atklāj, kurš mākslinieks devis impulsu šai iecerei. Izstāde no 13. decembra skatāma galerijā „Māksla XO”.

“Es ar to gleznu vairākas reizes dzīvē esmu sastapusies. Pirmo reizi ieraudzīju, liekas Diseldorfā. Viņš ir pastozs un smagnējs un pēkšņi tāds neliels balts un ļoti viegls audekls,” stāsta māksliniece Tatjana Krivenkova.

Māksliniece atklāj, ka ideju šai izstādei, kā tādu impulsu devis vācu mākslinieks Anselms Kīfers un viņa glezna „Veltījums nezināmajam gleznotājam”. Otrā tikšanās ar šo darbu Tatjanai Krivenkovai bijusi Londonā, kur bija liela retrospektīva izstāde.

“Atkal tas darbs, atceros, ka es stāvēju un lepni skatījos apkārt, likās, ka visiem jābūt skaidram, it kā darbs veltīts man,” bilst māksliniece.

“Tad tas darbs bija Rīgā izstādē "Gara radinieki" un man likās, ka vajag pateikties viņam par veltījumu.”

Paralēli glezniecībai Tatjanu Krivenkovu vienmēr interesējis zīmējums un porcelāna apgleznošana. Šajā izstādē māksliniece vedina aplūkot apgleznoto porcelānu, gan tējkannu un divas krūzes, gan sirds formas objektu, ko apgleznojusi Tatjana Krivenkova, taču formas autore ir cita māksliniece.

Pirms diviem gadiem Tatjanaa Krivenkova galerijā “Māksla XO” rādīja dvēseles portretus, bet par personālizstādi „Gaismas atdalīšana no tumsas” 2011. gadā tika izvirzīta Purvīša balvai.

Jaunākā Tatjanas Krivenkovas personālizstāde „Veltījums slaveniem gleznotājiem. Ravēšana” galerijā „Māksla XO” būs aplūkojamalīdz 15.janvārim.