23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, gaidām šī gada neparasto „Spēlmaņu nakti”.  Balvas "Par mūža ieguldījumu teātra mākslā" saņems režisore Māra Ķimele un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Leonīds Lencs.

"Man pietrūkst skatuves un kolēģu acs zālē un enerģijas, kura rodas tikai tad, kad skatāmies viens uz otru. Tā skatuve visiem teātra cilvēkiem ļoti pietrūkst. Ceru, ka ātri pārdzīvosim šo laiku un atkal būs dzīva dzīve," Kultūras Rondo atzīst režisore un pedagoģe Māra Ķimele.

Viņa atklāj, ka Zirgu pastā, savā darba vietā, skatīsies televīzijas raidījumu, jo būs ļoti intresanti, katrs būs uz savas skatuves.

"Balva ir tikai šis vakars un tā kā šis vakars būs bez abiem laukumiem - skatuves un skatītāju zāles, vienkārši skatīšos televizoru. Tas man ir gājis secen, tas tāds Dieva smaids," bilst Māra Ķimele.

"Šobrīd teātris ir ļoti dažāds. Tas man ārkārtīgi patīk," atzīst Māra Ķimele, salīdzinot šodienu ar laiku, kad viņa ienāca teātrī. "Tādēļ teātris ļoti uzplaukst, ka kaut arī paši esam neapmierināti, kā vienmēr. Latvijā ir vsa veida teātri. Dokumentālais teātris, kurš man ārkārtīgi patīk. Kā izcilu paraugu var saukt "Leģionāri" Ģertrūdes ielas teātrī. Tādi ir vēl un vēl."

Lai arī mainījies ir teātris, nav mainījusies teātra sabiedrība.

"Kad  cilvēks iegūst šo poti, šo atkarību no teātra, profesija kaut ko izdara ar apziņu. Tas ir amats. Tāpat kā visi pasaules galdnieki visos laikos, viņi sapratīsies savā starpā. Tā tas ir, jo mēs zinām kaut ko vienu un to pašu, ko citi nezina. Tā ir tāda brālība un teātra brālība ir ļoti stipra," uzskata Māra Ķimele.

Vakarā, pēc ziņām deviņos, Latvijas Radio 1 būs klāt „Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonijā.