Teātra diena ir klāt, mūsu sveicieni visiem teātra cilvēkiem, kuri rada izrādes, par kurām domāt, runāt, kurās just, smieties vai raudāt… Un šodien Teātra muzejā arī pasniegs balvas.

Eduarda Smiļģa balvu saņems režisore un aktrise Indra Roga. Helēnas Tangijevas –Birznieces balvu saņems baleta dejas pedagoģe un vēsturniece Gunta Bāliņa. Lilitas Bērziņas balvu saņems Jaunā Rīgas teātra aktrise Sandra Kļaviņa. Savukārt Harija Liepiņa balva Liepājas teātra aktierim Egonam Dombrovskim, kurš šodien Kultūras Rondo studijā.

Aktiera daudzveidību un spēju iejusties jebkurā tēlā spilgti atklāj viņa pēdējo sezonu darbi – Didzis mūziklā "Pūt, vējiņi!"; Gubeta izrādē "Lukrēcija Bordžija"; Pudiķis izrādē "Indulis un Ārija", tomēr par aktiera virsotni pēdējā gada laikā jāuzskata Vinstona Smita atveidojums izrādē "1984”. Vairākkārtīgi Egons Dombrovskis atzīts par labāko un mīļāko aktieri Liepājā.

Vakar nosaukti Latvijas literatūras gada balvas nominaati. 

Par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā - dzejā un atdzejā, kā arī par nozīmīgu devumu intelektuālās domas  mūža balva piešķirta dzejniekam, atdzejotājam un izdevējam Leonam Briedim). Speciālbalva par nozīmīgiem sasniegumiem literatūrzinātnē tiks piešķirta Evai Eglājai-Kristsonei par pētījumu "Dzelzsgriezēji. Latvijas un Rietumu trimdas rakstnieku kontakti".

Par labākā dzejas krājuma titulu sacentīsies Dmitrija Sumarokova grāmata "Cafe Europa", Ineses Zanderes krājums "Putni miegā, Ievas Rupenheites "nepāriet" un  Ulda Bērziņa grāmata "Izšūpojušies. Bibliotēka ostmalā”. Labākais prozas darbs -  Arno Jundzes romāns "Putekļi smilšu pulkstenī”,  Ingas Ābeles grāmata "Klūgu mūks", Osvalda Zebra "Gaiļu kalna ēnā" un Paula Bankovska "18".

Nominācijā "Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem Ievas Melgalves grāmata "Bulta, Zvaigzne un Laī" un Ievas Samauskas "Oliņš Boliņš sēž uz soliņa",  Māra Runguļa romāns "Lapsu kalniņa mīklas" un Ingas Gailes "Vai otrā grupa mani dzird?".

Labākais ārvalstu literatūras tulkojums-  Daces Meieres tulkojums Kurcio Malapartes "Nolādētie toskānieši ", Mairas Asares tulkojums Ļena Eltanga "Akmens kļavas", Daces Deniņas tulkojums Gunsteina Bakes darbam "Moda un Oda. Romāns par satiksmi" un Jāņa Krastiņa tulkojums Josefa Škvorecka darbam "Cilvēka dvēseles inženiera stāsts".

Kā spilgtākā debija nominēts Ilzes Spergas darbs "Dzeiveiba, Dainas Tabūnas "Pirmā reize"un Katrīnas Rudzītes dzejoļu krājums "Saulesizplūdums”.

Balvu pasniegšana 24. aprīlī