Teātra dienas izcilības balvas šogad piešķirtas aktrisei Regīnai Razumai, aktieriem Gundaram Grasberga un teātra pedagoģei Annai Eižvertiņai. Savukārt Latvijas Profesionālā baleta asociācija Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģijā pasniegs Intai Karulei-Teikmanei. Parasti tās pasniedz Starptautiskajā teātra dienā.

Jaunā Rīgas teātra aktrise Regīna Razuma saņems Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā.

"Tas man bija neiedomājami liels pārsteigums. Man piezvanīja no Teātra savienības, kad biju uz ielas. Es biju ļoti apstulbusi. Man pirmā mirklī likās, ka tas varbūt ir joks. Protams, Lilitas Bērziņas balva, es esmu neiedomājami priecīga," raidījumā Kultūras Rondo atzīst aktrise Regīna Razuma. "Es nekad nebiju pat iedomājusies, ka es to varētu  saņemt, jo manas lomas un

mana teātra pieredze ir tāda visai dīvaina. Man vienmēr pārsvarā bijušas otrā plāna lomas, kuras es arī ļoti esmu mīlējusi un man šķiet, ka man viņas piestāv, jo es neesmu līdere arī teātrī. Esmu neiedomājami pateicīga par tādu manu novērtējumu."

Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs saņems Harija Liepiņa balvu par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā.

"Man vienmēr šis vārds Harijs Liepiņš bijusi augstāko standartu firmas zīme. Tas ļoti daudz nozīmē.

Savu vārdu kaut kur tuvumā dzirdēt Harijam Liepiņam, tas vien ir neticami.

Ārkārtīgi liels novērtējums. Es jūtos ļoti pagodināts," gandarīts Gundars Grasbergs.

Režisore un teātra pedagoģe Anna Eižvertiņa Jēkaba Dubura balvu saņems par jauno aktieru audzināšanu un ieguldījumu teātra pedagoģijā 45 gadu garumā.

"Man sajūta ir brīnišķīga, es jūtos novērtēta. Šī balva... Negaidīju viņu, vai gaidīju ļoti ilgi, var arī tā teikt.

Es pateicos Teātra darbinieku savienībai un visiem teatrāļiem, kas man to ir novēlējuši,

jo viņa man ir nozīmīga. Tas rāda mana darba vajadzību," atzīst Anna Eižvertiņa.

Pašreiz paredzēts, ka balvas pasniegšana notiks Latviešu teātra dibināšanas dienā - 2. jūnijā - E. Smiļģa Teātra muzejā.