Maketu jūra - tādu iespaidu rada Latvijas mākslas skolu audzēkņu scenogrāfijas izstāde „Melnā kaste”, kas skatāma Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Izstādē ap 350 darbi, kurus radījuši audzēkņi no simts Latvijas mākslas skolām. Nacionālais kultūras centrs ik gadu rīko mākslas un dizaina skolu audzēkņu izstādes par vienotu tēmu, tā paplašinot mācību saturu. Šogad uzmanība pievērsta scenogrāfijai.

Izstādes darbus - mazās melnās kastes, daudzas ar mazu skatīšanās lodziņu, izrāda Latvijas Nacionālā kultūras centra Mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča.

Eduarda Smiļģa nams un tā gaisotne, šķiet, īpaši piemērota daudzskaitlīgajai „melno kastu” ekspozīcijai, arī izstādes galvenā telpa ir kā melna kaste ar tumšiem griestiem un sienām. Izstādes kopējo ekspozīciju veido mākslinieks Artūrs Arnis.

Izstāde „Melnā kaste” Eduarda Smiļģa teātra muzejāskatītājus gaidīs no 25. jūnija līdz 15.augustam. Kad izstāde tuvosies noslēgumam, labākie maketa autori tiks aicināti satikties ar darbu vērtētājiem - scenogrāfijas profesionāļiem.