Ja skatītāji nevar nākt uz teātri, teātris nāk pie skatītājiem. Ģertrūdes ielas teātris 4.aprīlī piedāvāja izrādes “Taņas dzimšanas diena” tiešsaistes versiju, joprojām sanākot kopā pie gaviļnieces Taņas svinību galda un daloties atmiņās, tikai šoreiz – virtuāli. Tā ir nebijusi pieredze - izrādes norise ar videozvana starpniecību.

"Jāsaka, ka šis formāts pieprasa arī cita veida mazliet darbu. Mēs arī izmēģinājām vairākas reizes arī pirms pirmizrādes arī ar skatītājiem, un katru reizi to izrāda vairāk adaptējam tieši tiešsaistes medijam, jo skaidrs, ka tāds pats variants kā parastā izrādē īsti nestrādā. Ir daudz grūtāk gan aktieriem, gan arī, man liekas, skatītājiem koncentrēties ekrānā," vērtē Ģertrūdes ielas teātra producente Maija Pavlova.

"Ja mēs dzīvē varam bišķiņ kāju izpeldēt savās domās un paskatīties uz citiem skatītājiem un varbūt padomāt, tad šeit visu laiku tā intensitāte diezgan augsta," turpina Palvova.

Pavlova vērtē, ka kopumā izrāde ir izdevusies, lai arī tā ieilgusi apmēram par pusstundu.

Kamēr turpināsies ārkārtas situācija un nav iespējas tikties teātrī klātienē, izrādi "Taņas dzimšanas diena" teātris piedāvās reizi nedēļā - nākamā izrāde 10.aprīli.