Vēsturiskā Tetera nama jeb Stūra mājas tālākais liktenis. Cik mērķtiecīgi ticis risināts jautājums par ēkas izmantošanu pēc neveiksmīgās izsoles 2020. gadā un kāds varētu būt tās saturiskais piepildījums? Situāciju par nama turpmāko ekspluatāciju un izmantošanu komentē Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība.

Latvijas okupācijas muzejs saņēmis kārtējo informāciju, ka Tetera nama ekspluatācija tiks apturēta 2024 gada 7. maijā. Runa ir par Stūra māju, kura atrodas Brīvības un Stabu ielas krustojumā. Nams celts pēc Aleksandra Vanaga projekta pagājušā gadsimta sakumā (1912.gadā) un ir nacionālā romantisma un jūgendstila apvienojuma paraugs.

"Mēs esam nomnieki ar līgumu Zemes grāmatā līdz 2050. gadam. Latvijas Okupācijas muzejs strādās pie jebkuras valdības, pie jebkura īpašnieka, tikai dodiet šo iespēju elementārā līmenī. Es nemaz nesaku, ka namā nav apkures un mani darbinieki ziemas laikā ir neapkurinātās telpās. Mums ir tikai viena ofisa telpa, kur mūsu gidi sasildās pēc tūrēm," sarunā norāda Solvita Vība. "Arī apmeklētāji saka: kā jūs te varat strādāt, nerunājot par aukstumu, arī par saturu.

Mēs strādāsim pie jebkuriem apstākļiem, tikai atļaujiet tādā minimālā līmenī un visu laiku nebiedējiet ar nama slēgšanu. Ja nebūs citas likstas, strādājam līdz 7. maijam.

Ir pasākumi, notikumi. No vienas puses aicinātu visus, kas nav bijuši, nākt un skātīties, ja nu pēkšņi 7. maijs ir pēdējā darba diena."

Solvita Vība sarnā atzīs, ka noteikti vēl cīnīsies par ēku, jo ir optimiste, bet arī atzīst, ka ir grūti visu laiku dzīvot uz kampaņām un darīt darbus, kas varbūt būtu jādara citiem. Tomēr atzīst,ka šo cīņu vēl neesam zaudējuši.