Tiešraide no Latvijas Grāmatu izstādes Ķīpsalā.

  • Izstāde aktuālo grāmatniecībā rāda četrdesmit seši Latvijas grāmatizdevēji.
  • Tajā pārstāvēti uzņēmumi no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Turcijas, Francijas un Ukrainas.
  • Ir piecas notikumu vietas: Lielā skatuve, Jautrā lasītava, Uzvediba.lv darbnīcas, Grāmatu maiņas punkts un Rakstnieka viesistaba.
  • Izstādes dienās norisināsies 100 kultūras pasākumi, kuros savu debiju piedzīvos vairāk nekā 50 jaunu grāmatu. 
  • Varēs apskatīt “Zelta ābele” un Baltijas grāmatu mākslas konkursa 40 labākās grāmatas.

Latvijas Grāmatu izdevēju asociācija apbalvos „Grāmatizdevēju draugu”. Stāsta Latvijas Grāmatu izdevēju asociācijas izpilddirektore Līva Ostupe un Liepājas pilsētas pašvaldības Kultūras Pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Izdevniecība „Zvaigzne” šogad Grāmatu izstādē izceļ savus autorus un piedāvā citu skatījumu, kā apmeklētājus ieinteresēt izvēlēties grāmatu. Stāsta apgāda "Zvaigzne ABC" Latviešu valodas, literatūras un mākslas redakcijas vadītāja Bārbala Simsone.

Atvēršanas svētkus izstādē piedzīvos Daigas Mazvērsītes grāmata “Melnbaltās dziesmas. Latviešu estrādes mūzikas vēsture”. Pie Kultūras Rondo mikrofona grāmatas autore, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

Dzejniece un prozaiķe Andra Manfelde lasītājiem pazīstama jau gandrīz divdesmit gadu. Romāni „Dzimtenīte” un „Virsnieku sievas” nominēti Literatūras gada balvai. Tagad iznācis jaunākais romāns „Vilcēni”. Stāsta apgāda „Dienas grāmata” direktore un galvenā redaktore Dace Sparāne.

Kā stāstīt bērniem par vēstures notikumiem? Par to gādā izdevniecība “Liels un mazs”, kas izdevusi lietuviešu rakstnieces Jurgas Viles un ilustratores Linas Itagaki grafisko stāstu “Sibīrijas haika”. Iepazīstina tulkotāja Dace Meiere un dzejniece, izdevniecības "Liels un mazs" redaktore Inese Zandere.

Janvārī savu gada jubileju atzīmēja „Trīs tēva dēli” e-grāmatu bibliotēka, ar kuras darbību varam iepazīties arī Latvijas Bibliotekāru biedrības ekspozīcijā. Stasta Latvijas Bibliotekāru biedrības vadītāja Olga Kronberga.

Grāmatu izstādes kultūras programmu kuplinās arī somu rakstniece Katri Lipsone, kuras romānu „Saldējuma pārdevējs” izdevis Jāņa Rozes apgāds. Iepazīstina autore Katri Lipsone un tulkotāja Maima Grīnberga.

Pie Kultūras Rondo mikrofona dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš un viņš iepazīstina ar igauņu rakstnieci Kairi Look un tepat līdzās ir arī mums jau labi pazīstamais igauņu literāts Contra.

Jau 27. reizi Latvijas Grāmatizdevēju asociācija organizē grāmatu mākslas konkursu “Zelta ābele”. Gada sākumā žūrija sāka darbu pie izdevēju iesniegtajo grāmatu vērtēšanas. Šajā gadā grāmatas nominētas 8 kategorijās. Mūža balva piešķirta ilggadējai Smiltenes grāmatnīcas vadītājai un darbiniecei Aijai Reņģei.

Un noslēgumā daži izstādes vadītāja Sanitas Blomnieces ieteikumi, kāapmeklētājiem orientēties Latvijas Grāmatu izstādē.