12. septembrī Latgales vēstniecībā "Gors" izskanēs koncertuzvedums “Latgolys freska”, kas ir veltījums dzejniecei Annai Rancānei jubilejā. Uzvedumā uz skatuves būs arī pati dzejniece. Pasākums līdz ar Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārcelts no 25.aprīļa un tagad rudenī piedzīvos pirmizrādi.

Jaunā Rīgas teātra aktrises Baiba Broka koncertuzvedumā iejutīsies dzejnieces Annas Rancānes tēlā, būs uz skatuves, ja tā var teikt, viņas dubultniece.

“Jā, es esmu iekļuvusi tādā lielā straumē, tādā sev ļoti, ļoti sen gatavotā, es sevi sen esmu nobriedinājusi, ka esmu gatava šai straumei, dot vārdu savai otrai identitātei – latgaliskajai identitātei, kas ir puse no manis kā cilvēka,” par savām sajūtām un latgaliskās identitātes sajušanu stāsta aktrise Baiba Broka. “Man māte ir vidzemniece un tēvs ir latgalietis, un es līdzšinējo dzīvi esmu vairāk Vidzemē jutusi sevi, un tagad Viesturs [Kairišs] ir uzaicinājis, un es esmu neprātīgi laimīga, ka es jūtu ļoti daudz ko sevī rodam vai atmostamies caur tikšanos ar Annu un Latgali. Un tieši šajā uzvedumā es jutu, ka tas ir dziļi, dziļi manī, un neesmu nejauši šeit Viestura izvēlēta.

Jo tas, kādas stīgas viss kopā – gan mūzika, gan Annas dzeja, gan Annas teksti – ko tas manī skar, es to pat nenojautu.”

Koncertuzveduma “Latgolys freska” radošajā komandā ir diriģents, uzveduma mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, režisors Viesturs Kairišs, māksliniece Ieva Jurjāne, horeogrāfe Jana Jacuka un vēl citi.

Koncertuzvedumā skanēs Andreja Selicka, Riharda Zaļupes, Jāņa Ivanova, Ingara Gusāna, Oskara Stroka darbi, latgaliešu tautasdziesmas un arī garīgās dziesmas. Muzikālo vēstījumu nodos Latvijas Radio koris, etno dziedātāja Biruta Ozoliņa, Ingars Gusāns jeb Sovvaļnīks, pianists Rihards Plešanovs, tautas muzikants un mūzikas instrumentu meistars Aleksandrs Maijers un vēl citi.