Leģendārā rokopera „Kaupēn, mans mīļais” atdzimusi jauniestudējumā, šoreiz koncertuzveduma versijā. Ir pagājuši 20 gadi kopš Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Pirmizrāde notiks 15.februārī Vidzemes koncertzālē Cēsīs, pēc tam rokoperas koncertuzvedums būs skatāms dažādās Latvijas koncertvietās – gan Rīgā VEF kultūras pilī, gan Alūksnes kultūras centrā, gan Latgales vēstniecībā “Gors” un citviet.

Rit koncertuzveduma „Kaupēn, mans mīļais” pēdējie mēģinājumi. Jaunais iestudējums uz Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētajiem vēstījumiem ļaus palūkoties ar šodienas acīm un mēģināt rast atbildi - ko leģendārākā latviešu noziedznieka stāsts mums vēsta par cilvēku un viņa izdarītajām izvēlēm cauri laikiem. Kaupēns šajā uzvedumā būs Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, viņš atzīst, ka loma ir sarežģīta.

"Esmu priecīgs par izrādīto uzticību un iespēju to izdzīvot. Tas nav viegli.

Kaupēns kā tēls pašam sev liekas kaut kas ļoti tāls. Iespējams, dziļākajos manas personības nostūros ir atrodamas arī šādas nianses. Tās mēģinu uzkurbulēt, atrast, papildināt. Mani iedvesmo šādi grūti izaicinājumi," atzīst aktieris Raimonds Celms.

Aktieris atklāj, ka daudz lasa par īsto tēlu, kāds bijis Ansis Kaupēns savā laikā kā dokumentāla personība.

Koncertuzvedumā piedalās Rīgas Doma kora skolas (RDKS) Mūziklu un džeza nodaļas audzēkņi, jaunieši iedvesmo arī Kaupēna lomas atveidotāju.

Jauniestudējumā Dzejnieka lomā atkal redzēsim Zigfrīdu Muktupāvelu, bet komponists Jānis Lūsēns piekrīt, ka enerģiju dod daudz jauno cilvēku, kas piedalās izrādē, un cer, ka šis nebūs pēdējais viņu kopdarbs.

"Ir tāda jaunības enerģijas, visi tā kā paliek jaunāki. Es ieraudzīju Juri Bartkeviču pēc ilgiem gadiem, liekas gadi viņam gadi gājuši ne vairumā, bet mazumā. Domāju, ka tā enerģija nekur nepazudīs līdz pirmizrādei,” gandarīts Jānis Lūsēns.

Savulaik Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera „Kaupēn, mans mīļais” Liepājas teātrī piedzīvoja lielus panākumus. Izrāde un tās veidotāji saņēmuši virkni teātra un mūzikas balvu, bet libreta un mūzikas autoru kopdarbs iekļauts Latvijas Kultūras kanonā.