Šajā nedēļas nogalē aicinām uz trim dažādiem festivāliem – katrs no tiem ar savu piedāvājumu, un, protams, cītīgu sekošanu līdzi drošības un publiskās pulcēšanās norādījumiem. „Komēta” Daugavgrīvas cietoksnī, Mazākais Mākslas un sporta festivāls K.K. fon Stricka villā un Dizaina filmu maratons Kuldīgā.

Mākslas un mūzikas festivāls “Komēta” savu mirdzumu cenšas noturēt tikpat spilgtu kā citus savas darbības gadus, protams, rēķinoties ar esošo apstākļu uzliktajiem ierobežojumiem un drošības pasākumiem. Proti, katra festivāla diena noslēgsies pusnaktī. Drošību paturot pirmajā vietā, jau no šodienas ikviens ir aicināts ņemt dalību Daugavgrīvas cietokšņa apkaimes radošajā atdzimšanā. Dzejas lasījumi, darbnīcas, tehno un citu stilu mūzika, fotoizstādes, veselīgi vēderprieki un satikšanās ar domubiedriem drošā distancē būs festivāla “Komēta” pamatvērtības līdz pat svētdienas pulksten 23. Ieskatu festivāla programmas nostādnē manam kolēģim Dāvim Eņģelim Latvijas Radio 3 “Klasika” ēterā sniedza organizatoru pārstāvis, Kaņepes Kultūras centra izpilddirektors Kaspars Kondratjuks.

Savukārt K.K. fon Stricka villa Aristīda Briāna ielā nedēļas nogalē aicina uz Rīgas mazāko sporta un mākslas festivālu, kurš savu darbību uzsāks šovakar pulkstens sešos. Plašāk skaidro norises organizatori Auguste Petre un Mārtiņš Mielavs.

Ja brīvdienās ceļš ved ārpus Rīgas, vērts paturēt prātā, ka no šīs nedēļas nogales augusta brīvdienas Kuldīgā tiks iezīmētas Dizaina filmu festivāla toņos. Kā uzsver tā rīkotājs Mārtiņš Prombergs, ar vārdu “dizains” šoreiz tiek domāts ne tikai par modi un interjera iekārtojumiem, un arī ne par personīgās gaumes manifestējumiem. Dizaina nozīme festivāla ietvaros tiek uztverta kā mūsu ikdienas dzīves pārmaiņu satikšanās ar globālo dzīvesveidu ieražu pārmaiņām. Tāpēc vēl bez filmu programmas bezmaksas festivāla programmā iekļautas arī sarunas ar dizaina speciālistiem, māksliniekiem un autoriem.

Tātad, trīs adreses šajās brīvdienās, ja vēlaties jaunu un bagātinošu pieredzi: Daugavgrīvas cietoksnis un Fon Stricka Villa Rīgā, kā arī Kuldīgas pilsētas parks Pils ielā un Kuldīgas Jauniešu māja. Mūzika, māksla, sports, dizains un kino.