Radīta latviešu orģināloperete “Trīs zvaigznes. Zigfrīds” Kā mūsdienīgi operetē stāstīt par vēsturiskām personībām; ar kādiem izaicinājumiem radošā komanda saskārusies, Kultūras rondo pārrunājam ar režisori Daci Micāni-Zālīti.

 

"Šis darbs manī ir atmodinājis no jauna to, ka režisors spēj radīt jaunu pasauli un es to pilnīgi varēju izdarīt, filmējot opereti. Domāju, ka šis darbs nebūs velts, jo mūsu visu mērķis ir iet pie cilvēkiem ar stāstu par Zigfrīdu Annu Meierovicu," sarunā atzīst Dace Micāne-Zālīte.

Raksturojot darbu, režisore atzīst, ka "būtībā tā ir operete, jo pamatā ir Platona Buravicka mūzika, bet formāts ir nevis iefilmēta izrāde uz skatuves, bet operetes inscinējums vidē. Tas ir tuvāk filmas estētikā balstīts darbs, insticnējums tapa Lauteres muižā".

Operete “Trīs zvaigznes. Zigfrīds” ekranizētā versijā pasaules pirmizrādi piedzīvos 10. decembrī plkst. 19.00 VEF kultūras pils Lielajā zālē. Uz patiesiem notikumiem balstīts, Platona Buravicka un Jura Hirša operete-biogrāfisks stāsts par Zigfrīdu Anna Meierovicu ir Operetes teātra veltījums Latvijai. Galvenajās lomās: tenors Valters Gleške (Zigfrīds A. Meierovics), soprāns Sonora Vaice (Kristīne Bakmane), soprāns Jolanta Strikaite (Anna Meierovics). Filmas režiju un montāžas režiju veidojusi latviešu režisore, dramaturģe, dzejniece un folkloriste Dace Micāne-Zālīte.

Pēc patiesiem vēsturiskiem notikumiem veidots, operetes-biogrāfiskā stāsta ekranizējums ir aicinājums atcerēties, kā dzima neatkarīga Latvijas valsts. Operetes teātra veltījums Latvijai valsts simtgadē stāsta par Zigfrīdu A. Meierovicu, kurš panāca Latvijas valsts dibināšanu de facto un de jure, un ataino notikumus no laika, kad Meierovics bija Bēgļu komitejas biedrs, līdz pat nāves brīdim, kad viņš ir jau starptautiski atzīts diplomāts.

Komponists Platons Buravickis un libreta un dzejas autors Juris Hiršs, atsaucoties Latvijas operetes fonda ierosmei, radījuši pirmo 21. gadsimta latviešu oriģinālopereti. Tās muzikālajā audumā žanriski mijiedarbojas operete, mūzikls, reps, valši, tango.

 

"Ticu, ka piedzīvos arī skatuvisko versiju. Patreiz filmas formāts ir brīnišķīgs veids, kā iet pie skatītājiem," uzskata Dace Micāne-Zālīte.