25. janvārī uz Lielās ģildes skatuves satiksies Latvijas profesionālie simfoniskie orķestri Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā. Tas jau piecpadsmit gadus ir stabila Latvijas koncertdzīves sastāvdaļa. Par šī gada koncertprogrammu un jaundarbu "Plūsma!" Kultūras Rondo studijā saruna ar diriģentu Gunti Kuzmu un komponistu Rolandu Kronlaku.

"Darbs ir diezgan neliels, ap astoņām minūtēm, un tam ir vairāki attīstības posmi, kuri sākas katrs ar tādu kamerīgāku skanējumu un pārraug orķestrālā skanējumā. Šie orķestrālie brīži ir tie, kad domāju par plūsmu,

kas ir ne tāda varbūt izskaistināti regulāra, kā mēs to varētu iedomāties minimālismā. Viņa nav arī tāda trokšņaina un stihiski neparedzama, kā varam iedomāties aliatoriskā mūzikā. Tajā pašā laikā tur ir spēcīga, vienojoša sinerģija un daudzveidīga iekšējā dzīve, dažādi slāņi," iepazīstina Rolands Kronlaks.

Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Guntis Kuzma, Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Atvars Lakstīgala, Latvijas Nacionālās operas orķestris un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un diriģents Normunds Šnē. Solisti Reinis Zariņš, klavieres, Vestards Šimkus, klavieres, un Aigars Raumanis, saksofons.

Programmā Jāņa Mediņa simfoniskais tēlojums “Zilais kalns”, Artura Maskata Divpadsmitais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim, Platona Buravicka Koncerts saksofonam un kamerorķestrim, Rolands Kronlaks jaundarbs simfoniskajam orķestrim "Plūsma!" un Marģera Zariņa svīta klavierēm un orķestrim “Grieķu vāzes”.