Rakstošais mākslinieks – tā Ugu Skulmi, vēl vienu no Rīgas mākslinieku grupas raksturo mākslas vēsturniece Aija Brasliņa. Viņš arī uzskatāms par  Rīgas grupas ideologu un biogrāfu. Pētām arī Ugas Skulmes mākslinieciskā rokraksta savdabību.

Jēkabs Kazaks un Uga Skulme dzimuši vienā gadā, 1895.gadā. Pēc Jāzepa Grosvalda un Jēkaba Kazaka smagā zaudējuma, nākamājā, 1921.gadā, Rīgas mākslinieku grupai pievienojās jauni biedri – Aleksandra Beļcova, Jānis Liepiņš, Emīls Melderis, Leo Svemps, Sigismunds Vidbergs un Uga Skulme.

Uga Skulme dzimis Jēkabpilī un nāk no slavenās Skulmju dzimtas. Viņa vecākais brālis Oto Skulme jau ir Rīgas mākslinieku grupā kopš tās dibināšanas. Aija Brasliņa palīdz izprast Ugas tapšanu par mākslinieku.

Pēc 20. gadu sākuma, kad Rīgas mākslinieku grupa ietekmē mākslas virzību, 30. gados Rīgas grupa pārvērtās par izstāžu apvienību, lai arī augstu turēja profesionalitāti, secina mākslas vēsturniece Aija Brasliņa. Visaktīvāk izstādēs piedalījās Liepiņš, Svemps, Ubāns un arī Uga Skulme, kurš Rīgas mākslinieku grupā bija  līdz tās likvidēšanai 1940.gadā, kad domubiedru apvienība beidza pastāvēt.