Rīgā ir Vāgnera iela. Tur atrodas arī nams, kurā no 1837. līdz 1839. gadam strādāja Rihards Vāgners. Šonedēļ Rīgas Vāgnera biedrībai nodots Vāgnera nams Rīgā, lai īstenotu projektu „Gesamtkunstwerk 21”. Simboliskā Vāgnera nama atslēga ir pasniegta Rīgas Vāgnera biedrības priekšsēdētājam Mārim Gailim. Rekonstruēt Rīgas pilsētas teātra ēku Riharda Vāgnera ielā 4, atjaunojot tajā teātra zāli – tāds ir Rīgas Riharda Vāgnera biedrības viens no mērķiem.

"Pirmkārt, tas ietver atjaunot Rīgas teātri, kāds tas bija, līdz to likvidēja 19. gadsimta beigās, kad uzcēla un atklāja jauno teātri, ko tagad pazīstam kā Operas namu,"ar Vāgnera nama atdzimšanas plāniem raidījumā Kultūras Rondo iepazīstina Vāgnera biedrības priekšsēdētājs Māris Gailis.

Tiktu atjaunota arī Muses zāle, ko šodien vairāk zinām kā Vāgnera kamermūzikas zāli.

"Un pat par sevi saprotams, muzejs. Riharda Vāgnera muzejs un tas, kas pie muzeja vēl piedien, neliels veikaliņš ar suvenīriem. Protams, pie teātra piedienas arī neliela kafejnīca," turpina Māris Gailis. "Ceturtā stāvā telpas iznomātu radošām vajadzībām."

Kopumā domāts visu namu atvēlēt radošām vajadzībām. Māris Gailis min, ka kamerorķestris "KREMERata Baltica" ir ar mieru atgriezties šajā namā. Tur norisināsi

"Meistarklases - jauno mūziķu un pieredzējušo metru kopdarbs, lai radītu Gesamtkunstwerk - visu mākslu simbioze, lai radītu kaut ko jaunu un interesantu, 21. gadsimtam piemērotu," skaidro Māris Gailis.

Lai šīs ieceres kļūtu par realitāti, vispirms nepieciešami kapitālieguldījumi mājas rekonstrukcijai. Māris Gails norāda, ka tie būtu jāsaņem kā dotācija, jo uzbūvēt par kredītlīdzekļiem šo namu nav iespējams. To arī nevar ieķīlāt, lai aizņemtos, un atgūt aizlienētus līdzekļus ar kultūras iestādi nav iespējams, atzīst Māris Gailis, skaidrojot, ka pēc tam darbs turpinātos pašfinansēšanās apstākļos. Ir jau parēķināts, ka tas ir iespējams.

Tāpat ir aprēķināts, ka mājas rekonstrukcijai nepieciešami 35 miljoni eiro. Tie ir lieli līdzekļi, kas tiks vākti pa daļā. Pirmais līdzekļu pieprasījums ir iesniegts Vācijas valdībai. Ja projektu akceptēs, jau decembrī būs zināms, vai Vācijas valdība ir atbalstījusi. Tie būtu 30% no vajadzīgā jeb 11 miljoni. Ja atbalsts būs, tas dos iespēju nākamā gadā uzsākt projektēšanu un 2022. gadā to pabeigt, ka arī uzsākt pamatu nostiprināšanu un pagraba fiksēšanas.