Šonedēļ Valmieras teātris ar viesizrādēm sevi piesaka Rīgas skatītājiem. Ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes Rīgā noritēs no 13. līdz 18. augustam. Mēneša sākumā norisinājās Valmieras vasaras teātra festivāls, kurā galvenā uzmanība bija veltīta bērniem un jauniešiem. Savukārt, sākot jauno sezonu, jau septembrī Valmieras drāmas teātrī gaidāmas trīs pirmizrādes. Kultūras  Rondo studijā par teātra jauno sezonu un gaidāmajiem iestudējumiem pārrunājam ar Valmieras teātra direktori Evitu Sniedzi un režisori Inesi Mičuli.

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT, Miera 58a) un Stūra mājas pagalmā (Brīvības 61) skatītājiem būs iespēja apmeklēt trīs skatītāju iemīļotus iestudējumus – "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta", "Venēra kažokādā" un "Meža meitas".

Valmieras drāmas teātris jau septembrī skatītājus aicinās uz trim pirmizrādēm. Divas no tām veido Indra Roga un Mihails Gruzdovs kopā ar Latvijas kultūras akadēmijas Valmieras teātra aktieru 3. kursa studentiem, trešo – režisore Inese Mičule.

7. septembrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Viktorija", kas veidots pēc norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna jauniešu stāsta ar tādu pašu nosaukumu motīviem, savukārt 20. septembrī skatītāju vērtējumam tiks nodots darbs “731. solis”, kura pamatā ir krievu rakstnieka Fjodora Dostojevska romāna “Noziegums un sods” teksti.

Septembra izskaņā pie Valmieras teātra mazākajiem skatītājiem un viņu vecākiem nonāks vērienīgs notikums – muzikāla izrāde ar Ineses Zanderes dzejoļiem un Renāra Kaupera mūziku "Smieklu sasaukšanās", režisore Inese Mičule.